Pesti Srácok

A zöld átállás jelentőségére hívja fel a figyelmet a HUMDA által indított technológiai roadshow

A zöld átállás jelentőségére hívja fel a figyelmet a HUMDA által indított technológiai roadshow

A HUMDA Zöld Életre Valók országos e-mobilitási és technológiai roadshow küldetése az ismeretterjesztés a hidrogéntechnológiáról, az energiatárolásról és az elektromos járművekről, azok előnyeiről, működéséről, illetve környezeti vonatkozásairól – írják az ügynökség közleményében. Kiemelték: a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. Zöld Életre Valók komplex e-mobilitási roadshow pécsi állomásán május 9. és 11. között számos közlekedésbiztonsági, elektromobilitási és interaktív programon vehetnek részt az érdeklődők.

– emelte ki a szakmai workshopon elhangzott köszöntőjében Dr. Csizmadia Péter polgármester-jelölt.

PestiSracok facebook image

– mondta előadásában Dr. Háber István önkormányzati képviselőjelölt, mérnök, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki Karának oktatója.

– mutatott rá dr. Mészáros Virág, a HUMDA vezérigazgatója a workshopon, amelynek szakmai programját az Energia21 kezdeményezéssel közösen állította össze az ügynökség. A roadshow-n a technológiai bemutatók mellett az érdeklődők gokartszlalomban tehetik próbára tudásukat, a HUMDA közkedvelt Road Safety közlekedésbiztonsági programjának pedig a tudatos közlekedővé formálás a célja. Ezek mellett az egész családot elektromos busz és e-autó kiállítás is várja, valamint egy VR-szemüvegen számos, a zöld mobilitáshoz kapcsolódó virtuális „kiállítást” lehet megnézni, az energiatárolási megoldások iránt érdeklődők pedig egy interaktív falon találhatnak meg minden lényeges információt a korszerű technológiákról.

Forrás/Fotó: HUMDA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!