Pesti Srácok

Pénteken vettek végső búcsút Völgyesi Miklóstól

Pénteken vettek végső búcsút Völgyesi Miklóstól

Ez év áprilisában, életének 89. évében elhunyt dr. Völgyesi Miklós, a Legfelsőbb Bíróság nyugalmazott tanácsvezető bírája. A kiváló jogász a Szeviép-ügy, illetve a 2006-os atrocitások feltárásában is fontos szerepet vállalt. Temetésére 2024. május 10-én 13.45 került sor Budapesten, a Farkasréti Temetőben.

Személyében a 2006 őszi igazságtétel rendíthetetlen harcosát veszítettük el, aki sokunkkal együtt nem volt hajlandó belenyugodni abba, hogy a magyar nép ellen rendszerszinten szervezett tömeges rendőri erőszak véres kezű bűnösei és azt követő megtorlások felelősei büntetlenül megússzák – írta a Nemzeti Jogvédő Szolgálat. Mint emlékeztettek rá, Völgyesi Miklós a Civil Jogász Bizottság társelnökeként végzett misszióját követően, a 2010-es kormányváltást követően Orbán Viktor miniszterelnök által a 2006 őszi hatalmi erőszak kivizsgálásával megbízott néhai dr. Balsai István 2011-es jelentésének (Balsai-jelentés) elkészítésében meghatározó szerepet játszott.

Ez a jelentés az ő szakmai álláspontját megjelenítve nemcsak 15 különböző bűncselekmény elkövetését állapította meg a tüntetők és megemlékezők elleni erőszakos karhatalmi támadások kapcsán, de ezek között kiemelten utalt arra, hogy a bizonyítékok értékelése alapján „a motivációra és a felsorolt események láncolatára tekintettel felvetődhet a Btk. 261 .§-a (1) bekezdés b) pontjában megfogalmazott terrorcselekmény elkövetésének lehetősége is”.

A Nemzeti Jogvédő Szolgálat megemlékezését ITT olvashatják. Ifjabb Lomnici Zoltán közösségi oldalán így búcsúzott harcostársától:

PestiSracok facebook image

Forrás: Facebook; Fotó: PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!