Pesti Srácok

Szánthó Miklós: az eurokraták és a woke-ista, progresszív, baloldali elit politikai fegyverként próbálja használni a jogállamisági mechanizmust

null

„Az eurokraták és a wokeista, progresszív, baloldali elit politikai fegyverként próbálja használni a jogállamisági mechanizmust, mert az a céljuk, hogy a jogállamiság egyetemes és abszolút értékének nevében minden egyes döntést és hatáskört a helyi szintről a globális szintre szervezzenek át” – emelte ki Szánthó Miklós, az főigazgatója a Központ, a Danube Institute és a The European Conservative közös, „A jogállamiság, mint törvényhozás” c. nemzetközi konferenciáján.

Szánthó egy panelbeszélgetésben fejtette ki véleményét a jogállamiságról beszélgetőpartnereivel: Jerzy Kwasniewsky-vel, az Ordo Iuris társalapítójával és Ricardo Ruiz de la Serna-val, a San Pablo-CEU Egyetem egyetemi docensével. „A jogállamiság egy fontos kategória, komolyan kell venni, hiszen az Európai Unió működésének lényege” – hangsúlyozta. De a főigazgató felhívta a figyelmet arra is, hogy: „a jelenlegi legnagyobb gondot a jogállamiság brüsszeli alkalmazása jelenti, ugyanis Brüsszel politikai fegyverként használja a fogalmat, hogy így szerezzen érvényt elképzeléseinek. Olyan kulcskérdésekben próbál diktálni, mint a migráció, a határvédelem, a genderideológia vagy a háború." Kifejtette, hogy itt nem jogi vitáról van szó, mert nincs jogi alapú pro és kontra érvelési helyzet, ezért Brüsszel csupán politikai vitát folytat. Ez pedig az alapvető értékek eltérő megközelítésén alapul, vagyis azon, hogy mi a viszonyunk a nemzeti szuverenitáshoz, a családhoz, a geopolitikai kihívásokhoz és a zsidó-keresztyén értékekhez.

Jerzy Kwasniewski, a lengyel Ordo Iuris Intitute társalapítója ismertette, hogy Brüsszel kettős mércét alkalmaz Lengyelországban, hiszen a nemzeti kormány ellen számos jogállamisági eljárást indított, viszont amint a globalista kormány vette át a hatalmat, azóta számtalan radikális, és jogállamiságot tipró intézkedéseket hoztak, de ezek felett a brüsszeli elit szemet huny, és egyenesen üdvözli az "új fejezetet" Lengyelország belpolitikájában.

PestiSracok facebook image

-fogalmazott.

Forrás: Alapjogokért Központ

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.