Pesti Srácok

Tiszta, rendezett és közlekedési káosztól mentes Budapestet ígér Szentkirályi Alexandra (VIDEÓ)

Tiszta, rendezett és közlekedési káosztól mentes Budapestet ígér Szentkirályi Alexandra (VIDEÓ)

Azt ígérem, hogy ha én leszek a főpolgármester, haladni fog ez a város a szó szoros és átvitt értelmében is, meg fog szabadulni a bénító közlekedési káosztól, tiszta, rendezett közterek fognak minket várni – mondta el Szentkirályi Alexandra, a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltje szerdán, a Városligetben tartott sajtótájékoztatóján.

A főpolgármester-jelölt hozzátette: ha ő nyeri a főpolgármester-választást, onnantól "nem Gyurcsány Ferenc emberei fogják a Városházán foglalni azokat a helyeket, amiket azok elől vesznek el, akik dolgozni szeretnének ezért a városért".

– húzta alá. Kijelentette: a következő napokban és hetekben azon fog dolgozni, hogy minél többet beszéljen Budapest ügyeiről, a fővárost érintő saját terveiről, és a Gyurcsány–Karácsony koalíciót megszüntesse a Városházán.

PestiSracok facebook image

– emelte ki. Szentkirályi Alexandra arról is beszélt, hogy a Városligetben egy másik rendezvényen újabb bizonyítékát láthatják az emberek annak, hogyan "borul össze a Gyurcsány–Karácsony koalíció", amire az elmúlt hetekben is volt példa, hiszen közös kampányrendezvényt is tartottak.

– jegyezte meg a Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltje. Úgy fogalmazott: "volt képük ezt az eseményt abba a Városligetbe szervezni, amit egyébként a kormány újított fel, az akkori fővárosi vezetés aktív együttműködésével".

– idézte fel a politikus.

– hangsúlyozta Szentkirályi Alexandra. Hozzátette:

Úgy vélte, ez a hozzáállás az, ami most is egy helyben toporogva tartja Budapestet, "hogy ne épüljön semmi, és aki valamit akar csinálni, az inkább ne csináljon semmit". A Fidesz–KDNP főpolgármester-jelöltje jelezte: a következő napokban és hetekben is járja majd a fővárosi kerületeket és folytatja a kampányt.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!