Pesti Srácok

Az autók több mint felét kitiltaná Budapestről a fővárosi önkormányzat

Az autók több mint felét kitiltaná Budapestről a fővárosi önkormányzat

Hallották már Ámon Ada nevét? Nem? Talán nem is véletlen; ő is egyike a Karácsony által kinevezett "szakértők" tömegének, nevezetesen ő a Fővárosi Önkormányzat klíma- és környezeti főosztályának vezetője, bármit is takarjon ez a titulus. Sokkal izgalmasabb, hogy a hölgy nemrégiben kijelentette: tíz autóból hatot kitiltana Budapestről.

A Magyar Autóklub (MAK) weboldalán számoltak be Ámon Ada, Budapest Főváros Önkormányzata Klíma- és Környezeti Főosztálya vezetőjének tervéről, amelyet egy podcastműsorban mondott el, hogy minden 10 évnél idősebb autót ki kell tiltani a fővárosból. A MAK – mint Magyarország legnagyobb és legrégebbi autós civilszervezete – országos autós érdekvédelmi egyesület álláspontja, hogy ez nem csupán autós, hanem széles körű társadalmi érdekekkel is ellentétes. Jelenleg több mint 438 ezer 10 évnél idősebb, forgalomban lévő személygépkocsi üzemel Budapesten, ami a teljes fővárosi személygépkocsiállomány több mint 60%-a. Ennek tulajdonosait és üzemeltetőit súlyosan diszkriminálná, ellehetetlenítené munkájuk, szolgáltatásaik ellátásában, családjaik ügyeinek intézésében, gyermekeik iskolába járásában stb. Fenti intézkedés ugyancsak korlátozná az agglomerációból Budapestre munkába járók tömegeit.

– olvasható a MAK weboldalán.

PestiSracok facebook image

Forrás: autoklub.hu; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!