Pesti Srácok

A Mi Hazánk szerint Vitézy Dávid és Magyar Péter azért jött, hogy „lecsapoljon” a bizonytalanok táborából (VIDEÓ)

A XI. kerületi Fővárosi Művelődési Házban tartotta kampányzáró eseményét a Mi Hazánk Mozgalom, amelyen a pártelnök Toroczkai László mellett felszólalt főpolgármester-jelöltjük, Grundtner András is, aki nem lepődött meg, hogy a Jobbik jelöltje visszalépett Vitézy Dávid javára. Megjegyezte, hogy szerinte a Jobbik méltatlanná vált a „nemzeti” szó használatára is. Ugyanakkor történelminek tartja, hogy a kormánypárt jelöltje is visszalépett. A főpolgármester-jelölt szerint most ugyanazt látjuk, ami Nyugaton is történni szokott: a kormánypárt koalíciót köt egy baloldali párttal. A Mi Hazánk Mozgalom továbbá mérges Magyar Péterre is, mert szerintük tőlük vettek el szavazatokat.

Grundter András beszédében kiemelte, hogy a Mi Hazánk Mozgalom a négy és fél évvel ezelőtti választási eredményéhez képest mindenképpen növekedni fog, ahogyan a listás eredményük is. Úgy vélte, párttörténeti incidens zavarta meg az idei kampányt, amit úgy hívnak, hogy Magyar Péter. Majd azzal az elmélettel állt elő, hogy a választók 40 százaléka nem bizonytalannak számít; ezért jöttek ezek a küldöttek, hogy lecsapolják ezt a tömeget.

– jegyezte meg Grundtner, hozzátéve, hogy Magyar Péter miatt nem tudtak úgy növekedni, mint ahogyan szerettek volna. Opitimista volt, ugyanis szerinte ezek az emberek a végén náluk, azaz a Mi Hazánk Mozgalomnál kötnek majd ki. Brenner Kolomanról, a Jobbik főpolgármester-jelöltjéről, aki visszalépett Vitézy javára, elmondta, hogy a Jobbik nem méltó a „nemzeti” szó használatára, Vitézyről pedig az a véleménye, hogy egy belpesti liberális, akit a szélsőbaloldal küldött, ugyanazok, mint akik Karácsony Gergelyt. Mint hozzátette, Karácsony Gergely egy önállótlan figura. Nála veszélyesebbnek tartja Vitézyt, mert elérte azt, hogy visszalépett a kormánypárti jelölt az ő javára, ami eddig példátlan volt. Szerinte ugyanezt látjuk Nyugaton is: ott sem a szélsőjobboldallal, hanem a baloldallal köt koalíciót a kormánypárt általában, és ez itt is így van.

PestiSracok facebook image

Négy potens politikai erő marad állva

Toróczkai László, a párt elnöke arról beszélt: nagyon fontos, hogy még mindig járják a városokat és utcákat, mert a média igyekszik vagy elhallgattatni őket vagy cenzúrázni. Kiemelte, hogy nem ér véget sem az országjárás, sem a kampányolás hétfőtől; szerinte a munka csak akkor kezdődik igazán. Megalakulásuk óta használják azt a mondatot, hogy ők a harmadik út, de ez most véget ért.

– jegyezte meg, hozzátéve: vannak a globalista erők, és egy nemzeti–szuverenista erő, ami szerinte az ő pártjuk.

Forrás/Fotó: YouTube

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.