Pesti Srácok

A Republikon kikutatta, hogy a szavazók nem tudják ki nyerte az EP-választást

A Republikon kikutatta, hogy a szavazók nem tudják ki nyerte az EP-választást

Közzétette legújabb kutatásának eredményeit a Republikon. A felmérés szerint a pártpreferenciák semmit sem változtak az EP-választás óta, és az intézet szerint "az emberek nem tudják eldönteni, ki volt a választás győztese". Ismerve a Republikon renoméját a közvélemény-kutatók között, azért talán nem kell minden megállapításukat készpénznek venni.

Lényegében az európai parlamenti választások eredményeit tükrözi a Republikon Intézet júliusi közvélemény-kutatása – írja a Népszava. A teljes népesség körében a Fidesz 31, a Tisza 23, a Demokratikus Koalíció (DK) 5, a Kutyapárt és a Mi Hazánk Mozgalom 4, a Momentum Mozgalom 3, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) 2, a Mesterházy Attila vezette Szocialisták és Demokraták 1 százalékon ál. A Jakab Péter-féle A Nép Pártján, a Jobbik, a Mindenki Magyarországa Néppárt, az LMP, a Párbeszéd, a Megoldás Mozgalom, valamint a Vona Gábor által alapított Második Reformkor pedig nulla százalékon áll. A bizonytalanok aránya 26 százalék.

Hasonló arányokat látunk a biztos pártválasztók esetében is. A Fidesz-KDNP 41, a Tisza 31, a DK 7, a Kutyapárt 6, a Mi Hazánk Mozgalom 5, a Momentum Mozgalom 4, az MSZP 3, a Szocialisták és Demokraták, a Jobbik és a Mindenki Magyarországa Néppárt pedig egy százalékon áll. Ugyancsak nincs támogatottsága ebben a körben A Nép Pártjánnak, az LMP-nek, a Párbeszédnek, a Megoldás Mozgalomnak, vagy éppen a Második Reformkornak.

A Republikon Intézet elemzésében azt írja, hogy a felmérés szerint a választóknak sem egyértelmű, hogy ki a választások igazi győztese és az ilyenkor szokásos „győzteshez húzás” jelensége nem érvényesül a Fidesznél. A DK-MSZP-Párbeszéd szövetséget külön mérve arra a megállapításra jutottak, hogy amennnyiben nem szövetségben indulnak, akkor egyenként a három pártra összesen több szavazat érkezik. A kutatásban ezer főt kérdeztek meg, ami reprezentatív.

Forrás: Népszava; Fotó: MTI/Sóki Tamás

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!