Pesti Srácok

Erőszakos bűncselekményekkel gyanúsított neonácikat vettek őrizetbe Németországban

Erőszakos bűncselekményekkel gyanúsított neonácikat vettek őrizetbe Németországban

Razziát tartott a német rendőrség csütörtökön A harmadik út (Dritter Weg) neonáci párt ifjúsági szervezeténél Berlin, Brandenburg és Szászország tartományban, és erőszakcselekmények elkövetésével gyanúsított kilenc fiatalt őrizetbe vettek - közölték a német bűnüldöző hatóságok Berlinben.

A 17 és 21 év közötti gyanúsítottak a Nemzeti Forradalmi Ifjúság (NRJ) tagjai, s azt róják terhükre, hogy a szervezet politikai ellenfeleivel szembeni brutális támadásokban vettek részt januárban és júliusban.

A német Alkotmányvédelmi Hivatal szerint a törpepárt Berlinben

PestiSracok facebook image

A tavalyi alkotmányvédelmi jelentés úgy fogalmaz, hogy a A harmadik út nyíltan neonáci, bevándorlásellenes álláspontot képvisel és egyfajta gyűjtőhelye lett "az erőszakra kész szélsőségeseknek". A 2021 óta aktív NRJ pedig figyelemfelhívó akciókat szervez egyebek között a menedékkérők ellen.

A most őrizetbe vett személyeket konkrétan két bűncselekmény elkövetésével gyanúsítják, egy berlini villamosmegállóban elkövetett csoportos támadással és egy év eleji - politikai indítékkal elkövetett - rablással.

A csütörtöki razzia során 130 rendőr tíz helyszínen tartott házkutatást. A hatóságok számítástechnikai eszközök mellett riasztó- és ütőfegyvereket, sokkolókat valamint propagandaanyagokat is lefoglaltak.

Forrás: MTI, fotó: Tagesspiegel.de

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!