Pesti Srácok

Hágában agyonvertek egy szomáliai menekültet

null

Vasárnapra virradó éjszaka a hágai belváros egyik legnagyobb főterén agyonvertek egy fiatal szomáliai menedékkérőt; a rendőrség nyolc férfit keres, akiket azzal gyanúsítanak, hogy részt vettek a halálos kimenetelű támadásban – írta szerdán az NLTimes hírportál. A menedékkérők befogadásával foglalkozó központi ügynökség (COA) megerősítette, hogy a 23 éves áldozat egy észak-hollandiai menekültközpontban élt.

A mentőszolgálat valamivel éjfél után érkezett a tett helyszínére, a férfit azonnal kórházba szállították, de még aznap délelőtt belehalt a sérüléseibe.

A rendőrség nyolc 18 és 35 év közötti világos bőrű férfit keres. A szemtanúk szerint az áldozat egy másik személy társaságában a téren sétált, amikor szóváltásba keveredett az elkövetőkkel. „A rendőrség még mindig próbálja tisztázni a körülményeket, azt is, hogyan kezdődött a szóváltás, és ki kezdte az erőszakot” – nyilatkozta egy hatósági szóvivő az RTL műsorszolgáltatónak.

A COA szóvivője az RTL-nek elmondta, hogy a férfi három éve tartózkodott Hollandiában. Az ügynökség gyászszertartást szervez az elhunyt részére. „Ennek ideje és helyszíne még nem világos. A szervezés azért is nehéz, mert a fiú családja még mindig Szomáliában van. Jelenleg is tartjuk velük a kapcsolatot, de a kommunikáció nem könnyű” – nyilatkozta a szóvivő.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; A nyitókép illusztráció:

MTI/EPA/ANP/Robin Utrecht

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.