Pesti Srácok

A Momentum és nem a Megafon kamerázott Cseh Katalin szoknyája alá (frissítve!)

Cseh Katalin, a Momentum EP-képviselője egy Facebook-posztban arra kérte a Megafon Központ munkatársait, hogy töröljék azt a videót, amelyben bevideóztak a lába közé. FRISSÍTÉS: Közben olvasóink felhívták a figyelmet rá, hogy Apáti Bence a Patriótán egy olyan videófilm jelenetéről beszél, amelyet maga a Momentum tett közzé a kampány során.

„A tegnapi napon több megafonos propagandista egy olyan videót tett közzé rólam a közösségi oldalaikon, amiben úgy próbálnak politikai jópontokat szerezni a saját táboruknál, hogy bezoomolnak a lábam közé, a nőiségemben, emberi méltóságomban engem gyalázó kommentárokkal kísérve. Arra szeretném kérni Trombitás Kristófot, Apáti Bencét és az összes kedves megafonos kollégájukat, hogy töröljék ezt a videót és kérjenek bocsánatot. – írta Cseh Katalin.
Az ügy előzménye, hogy a Media1 arról írt: Trombitás Kristóf, a Megafon egyik arca a Facebookon egy olyan Reels-videót tett közzé, amelyben a Momentum politikusát személyében, emberi, női méltóságában is gyalázza. A portál szerint Trombitás olyanokat is mondott a videóban, hogy Cseh Katalin a választási siker érdekében még „muffot is villantott”, illetve Sharon Stone-t játszott. Pár órával később a Megafon másik munkatársa, Apáti Bence is feltöltött egy ehhez hasonló videót a YouTube-ra.

PestiSracok facebook image

Az igazság ezzel szemben az, hogy nem a lába közé közelítettek a kamerával, csupán a szoknyájára közelítettek rá felülről. A felvéltelen tehát semmi sem látszik, inkább a szövegkörnyezeten akadt ki Cseh. Ráadásul - mint azt a bevezetőben jeleztük - időközben kiderült, hogy a kritizált videójelenet eredetileg a Momentum kampányfilmjében látott napvilágot.

Forrás: PS, Index, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!