Pesti Srácok

Orbán Viktor után Narendra Modit fogadja Putyin

Orbán Viktor után Narendra Modit fogadja Putyin

Kétnapos látogatást tesz Vlagyimir Putyin orosz elnöknél Narendra Modi indiai miniszterelnök. Modinak ez lesz az első látogatása a Kremlben az orosz-ukrán háború kitörése óta, igaz, a két vezető 2022 szeptemberében találkozott az Üzbegisztánban megtartott Sanghaji Együttműködési Szervezet csúcstalálkozóján is.

Az indiai miniszterelnök az X-en posztolt a látogatásról, bejegyzésében azt írja:

India, Modi vezetésével eddig tartózkodott az orosz agresszió elítélésétől, helyette a béke szükségességét hangsúlyozza, az oroszok pedig hálásak nekik, hogy a háború ügyében nem tesznek semmit. Ehelyett a nagy múltú indiai-orosz üzleti kapcsolatok, az olaj import és a haditechnikai együttműködés fenntartására fókuszálnak – írja a Telex.

PestiSracok facebook image

A portál szerint India óvatossága Kínával való konfliktusos viszonyával is magyarázható, Kína és Oroszország közeledése pedig az indiai-orosz kapcsolatokra is kihatással lehet. Az indiai miniszterelnöknél az oroszok oldaláról legutóbb Szergej Lavrov külügyminiszter tett látogatást 2022-ben.

Forrás: Telex; Fotó: MTI/EPA

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.