Pesti Srácok

Összenő, ami összetartozik – A baloldallal fog össze a Néppárt a Patrióták ellen

Összenő, ami összetartozik – A baloldallal fog össze a Néppárt a Patrióták ellen

Ennyit arról, hogy a Néppárt a legnagyobb jobboldali erő Brüsszelben. Éppen annyira balra húznak immáron ők is, mint a többi liberális pártcsalád, akikkel összefogva nemcsak a Patriótákat, hanem Meloni pártcsaládját is kiszorítanák a fontos parlamenti bizottságok vezetéséből.

Az Európai Parlament vezető koalíciójának tagjai elkötelezték magukat, hogy blokkolják a Patrióták Európáért csoportot, hogy ne szerezhessenek az EP bizottságaiban vezető pozíciókat – írja a Mandiner. A Néppárt, a szocialisták és a liberális Renew megegyeztek, hogy elszigetelik az új csoportot a parlamentben. Ezt az EPP egyik tisztviselője is megerősítette a lapnak.

A különböző pártcsaládok kedd este tárgyaltak arról, hogy milyen bizottságokat szeretnének vezetni. Giorgia Meloni Európai Konzervatívok és Reformisták csoportja az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságot (LIBE) nézte ki magának. A csoport foglalkozik a jogállamiság kérdésével. A szocialisták azonban elkötelezettek, hogy meg kell akadályozni a konzervatívokat a bizottság megszerzésében.

PestiSracok facebook image

– mondta egy szocialista tisztviselő az Euractivnek. Az Euractiv által látott lista szerint az EPP a Külügyi Bizottság (AFET), a Költségvetési Ellenőrző Bizottság (CONT), az Ipari, Kutatási és Energiaügyi Bizottság (ITRE), a Halászati Bizottság (PECH), valamint a Közegészségügyi Bizottság (SANT) vezetésébe ülne be.

A szocialisták a maguk részéről a Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságra (INTA), a Gazdasági és Monetáris Bizottságra (ECON), a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottságra (ENVI), valamint a Regionális Fejlesztési Bizottságra (REGI) és a Nőjogi és Esélyegyenlőségi Bizottságra (FEMM) összpontosítottak.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!