Pesti Srácok

Pintér az uniós belbiztonságról és a migrációról egyeztett volna, de több ország belügyminisztere hülyegyereket játszva távol maradt a tárgyalásoktól

null

Az Európai Unió (EU) belbiztonságáról, az uniós nagyméretű informatikai rendszerek összekapcsolásáról, valamint a migráció külső dimenziójáról egyeztettek az uniós belügyminiszterek hétfőn Budapesten - számolt be róla a belügyminiszter az informális találkozó alatt tartott sajtótájékoztatóján.

Pintér Sándor közölte, hogy egyeztettek "a szabadságon, a biztonságon és a jó érvényesülésén alapuló térség jövőjéről", és összefoglalták az elkövetkezendő öt év feladatait a belügyi területen.

-mondta a miniszter. Hozzátette, hogy a résztvevők egyetértettek abban, hogy együttműködés nélkül nem garantálható az EU biztonsága, továbbá, hogy gyorsabban kell reagálni a kihívásokra.

PestiSracok facebook image

-ismertette Pintér Sándor. A határőrizeti és a menekültügyi szervek információs rendszerekhez való hatékony hozzáférését biztosító úgynevezett uniós interoperabilitási csomaggal kapcsolatban elmondta, hogy október-novemberben indulhat el a határellenőrzési rendszer, amely lényegesen javítja majd a belső biztonságot és segíti a terrorizmus elleni küzdelmet.

-hívta fel a figyelmet a miniszter. Az egyeztetésen szó esett továbbá a migráció külső dimenziójáról, a résztvevők pedig egyetértettek abban, hogy a harmadik országokkal való együttműködés fokozása nélkül nem lehet jelentős haladást elérni - számolt be róla Pintér Sándor.

-jelentette ki. Hozzátette, igényként fogalmazódott meg a menekültstátuszra nem jogosultak visszaküldéséhez szükséges intézményrendszer kialakítása, valamint a visszaküldés felgyorsítása, hatékonyságának növelése.

-mondta a miniszter. Pintér Sándor végül kitért arra is, hogy a délután folyamán a tanácskozáson a szervezett bűnözés elleni hatékonyabb fellépés kereteit vizsgálják meg, valamint a működőképes unió jogi kereteinek kialakításáról tárgyalnak majd. A miniszter arra az újságírói felvetésre, hogy sok ország nem miniszteri szinte képviselteti magát az ülésen, úgy reagált, hogy tíz miniszter jött el, ez "békeidőszakhoz képest megfelelő létszám", de bízik benne, hogy a rendes ülésekre valamennyi kollégája eljön majd. Megjegyezte azt is, hogy nagyon felkészült kollégák vettek részt a tanácskozáson és értékes hozzászólások születtek.

Forrás/fotó: MTI