Pesti Srácok

Úgy tűnik, a Google próbál úgy tenni, mintha a Trump elleni merénylet nem történt volna meg

Úgy tűnik, a Google próbál úgy tenni, mintha a Trump elleni merénylet nem történt volna meg

A New York Post arról ír, hogy a Google egyik kulcsfontosságú funkciója nem jeleníti meg a Donald Trump elleni merényletre vonatkozó találatokat, a volt elnök fia azt állítja, hogy a Big Tech cégek megpróbálják befolyásolni a választásokat.

A Google felhasználói ugyanis meglepődve tapasztalták, hogy a keresőmotor „autocomplete” funkciója kihagyja a Donald Trump elleni merénylettel kapcsolatos javasolt találatokat.

Az „anomália” felkeltette a közösségi média felhasználóinak, köztük egy texasi kongresszusi képviselőnek és Donald Trump Jr-nak a figyelmét, akik elkezdték megosztani a saját példáik képernyőfotóit, amelyeken a Google keresési javaslatai üresen jelentek meg a sajnos szó szerint halálos pennsylvaniai gyűlésen történt lövöldözéssel kapcsolatos lekérdezésekre.

PestiSracok facebook image

Még akkor sincs említés Donald Trumpról, amikor a Google honlapjának keresősávjába a „the assassination attempt of” teljes keresőkifejezést írják be.

A The Post egy sor Google-keresést végzett olyan amerikai elnökök vezetéknevével, akiket megöltek, vagy akik ellen merényletet követtek el, hogy megnézze, mit javasol az automatikus kitöltés, köztük John F. Kennedy, Abraham Lincoln, Gerald Ford, Ronald Reagan és Teddy Roosevelt nevét. Minden esetben megjelentek az ajánlott keresőkifejezések, ám amikor Trump nevét használták, az autocomplete semmilyen javaslatot nem ajánlott. Még a „Trump merényletkísérlet” kulcsszavakra sem adott további kifejezéseket a Google.

Az eset Elon Musk figyelmét is felkeltette, aki X-en közzétett posztjában feltette a kérdést:

(Mandiner, X / Kiemelt kép: MTI/AP/Alex Brandon)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!