Pesti Srácok

A bevándorlás teljes visszaszorítását ígéri választási programjában az Osztrák Szabadságpárt

A bevándorlás teljes visszaszorítását ígéri választási programjában az Osztrák Szabadságpárt

Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) kormányra kerülése esetén teljesen visszaszorítaná a bevándorlást, valamint felgyorsítaná a migránsok hazatoloncolását is - jelentette ki szerdán az FPÖ választási programját ismertetve Herbert Kickl párt elnök.

A politikus szerint Ausztriában "remigrációra", azaz visszavándorlásra van szükség, a beadott menedékkérelmek számát pedig nullára kell csökkenteni, mivel az országot biztonságos államok veszik körül. Annak érdekében, hogy elvegyék a migránsok kedvét a bevándorlástól, az FPÖ azt is ellenzi, hogy a már Ausztriában tartózkodó migránsok az országon belül egyesülhessenek családtagjaikkal - fűzte hozzá.

Dagmar Belakowitsch FPÖ-s parlamenti képviselő közölte, hogy a túlnyomórészt iszlám országokból érkező külföldiekre az iskolákban is nyomást kell gyakorolni. "A tiszteletlen tanulóknak nemcsak az iskolát kellene elhagyniuk, hanem az országunkat is" - fogalmazott. Az FPÖ "Ausztria Erőd - A Szabadság erődje" elnevezésű, több mint százoldalas választási programjának egyik kulcsszava a homogenitás, amelyet a kiáltvány szerint jelenleg számos területen uralkodó sokszínűséggel állít szembe.

A felmérések szerint a szeptember 29-én esedékes parlamenti választáson az FPÖ nyerheti el a legtöbb szavazatot a kétkamarás törvényhozás alsóházában, vagyis a Nemzeti Tanácsban. Jelenleg a szavazók mintegy 27 százaléka voksolna a radikális jobboldali pártra, amely mögött a konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP) és szociáldemokraták (SPÖ) mintegy 4 százalékponttal van lemaradva.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: MTI/EPA/Daniel Novotny)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!