Pesti Srácok

Giorgia Meloni szerint nem ússzák meg az olimpia döntéshozói a bokszbotrányt

Giorgia Meloni szerint nem ússzák meg az olimpia döntéshozói a bokszbotrányt

Tegnap Giorgia Meloni, Olaszország miniszterelnöke találkozott Thomas Bachhal, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökével, hogy személyesen tolmácsolja az olasz kormány aggodalmait Angela Carini ökölvívó bánásmódjával kapcsolatban – írta meg a La Repubblica.

A baloldali lap ugyanakkor hozzátette: miután Meloni nem támogatta Ursula von der Leyen újraválasztását, most a sport nemzetközi szabályait is megkérdőjelezni látszik. Orbán Viktor kormánya szintén csatlakozott a Khelif elleni tiltakozáshoz.

A La Repubblica cikkírói szerint mindez Meloni részéről egy ügyes politikai manőver, amely eltereli a figyelmet Olaszország nehézségeiről az Európai Unióban. De a lap szerint a jelenlegi politikai klímában ez a stratégia arra is szolgálhat, hogy megerősítse a nemzeti identitást és összekovácsolja a jobboldali szavazókat egy közös ügy körül.

A vita középpontjában az algériai sportoló, Imane Khelif áll, aki ellen Carini a mérkőzésen alulmaradt.

PestiSracok facebook image

Az olasz lap felidézi azt is: az ügy nemcsak Olaszországban váltott ki visszhangot, hanem Magyarországon is, ahol Orbán Viktor kormánya szintén csatlakozott a Khelif elleni tiltakozáshoz. A vita így nemcsak a sport, hanem a nemzetközi politika színterén is újabb feszültségeket generált. A lap szerint tehát Meloni mostani fellépése tehát nemcsak az olasz sportolók védelmére irányul, hanem a kormány politikai stratégiájának is szerves része, amely az olasz nemzet büszkeségének és szuverenitásának megőrzésére helyezi a hangsúlyt.

Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Michael Reynolds

Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.