Pesti Srácok

Hegyvidék kutyapárti polgármestere: a Turul-szobor ebben a formában biztosan nem fog ott állni öt év múlva

Hegyvidék kutyapárti polgármestere: a Turul-szobor ebben a formában biztosan nem fog ott állni öt év múlva

„Az biztos, hogy a Turul-szobor ebben a formában nem áll ott öt év múlva, de meg kell kérdeznünk a kerület lakosait” – nyilatkozta az Indexnek Kovács Gergely, Hegyvidék leendő polgármestere. A szobor elszállításának legfőbb ellenzőjét, a Mi Hazánk Mozgalmat is megkérdezte a lap az ügyről, akik kijelentették, hogy minden erejükkel megakadályozzák az elszállítást, a módszereket pedig az alapján választják meg, mit lép a Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke.

„Magamtól egyetlenegyszer sem hoztam szóba a Turul-szobrot, de minden egyes újságíró megkérdezi. Nem ezt tartom a legfontosabb ügynek. Közösségi tereket, részvételi irodát, az önkéntesség kereteit szeretnénk létrehozni. Tényleg nem tartozik a tíz legfontosabb ügy közé a Turul-szobor, nem ezzel szeretném kezdeni a kerület irányítását.

Nem akarom, hogy egymásnak essenek az emberek.

Beszélni fogunk történészekkel, és átgondoljuk, hogy mit lehet tenni. Személy szerint nem tartom megfelelőnek, hogy egy kardot tartó turulmadarat emeltek a javarészt zsidó származású áldozatok emlékére. Nem én fogom eldönteni, megkérdezünk szakértőket, történészeket, és igyekszünk – már amennyire lehetséges – ebben az ügyben konszenzusos megoldást találni” – mondta az Indexnek adott korábbi interjújában Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt elnöke.

„Ha Kovács Gergely megpróbálja eltávolítani a hegyvidéki Turul-szobrot, akkor velünk szemben fogja találni magát!” – fogalmazott a Mi Hazánk elnöke. Az Index kérdéséire a párt a következő választ küldte:

Ebben a formában nem marad

A Mi Hazánk által közölt állásfoglalás után megkerestük Hegyvidék leendő polgármesterét, aki szerint továbbra is az újságírók és Toroczkai László kreálnak ügyet a kérdésből, továbbra sem sorolja a kerület tíz legfontosabb problémája közé a Turul-szobor létét.

– mondta az Indexnek Kovács Gergely, hozzátéve, hogy jogállamban a Mi Hazánknak nincs joga megkérdőjelezni az önkormányzat döntését.

Forrás: Index; Fotó: PS/Hatlaczki Balázs
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!