Pesti Srácok

Rétvári Bence: azért büntetik Magyarországot, hogy álljon be a sorba, engedje be a migránsokat

null

Azért büntetik Magyarországot, hogy álljon be a sorba, engedje be a migránsokat - jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában.

Rétvári Bence közölte: Magyarország azt fogja tenni, amit eddig is tett, továbbra is megvédi a külső határokat, és nem fogadja el az Európai Unió Bíróságának az országot a migráció elleni fellépés miatt elmarasztaló ítéletét. Úgy fogalmazott, ez nyilvánvalóan nem jogi ítélet, hanem politikai nyomásgyakorlás. Azért szabtak ki az eredeti indítványhoz képest hetvenszeres - rekordmértékű - bírságot, hogy rávegyék Magyarországot, engedje be az illegális migránsokat, álljon be a sorba, ahogy Európa számtalan országa, amely megszavazta a migrációs paktumot, ami az illegális bevándorlók automatikus átvételét és szétosztását jelenti.

- hangoztatta a politikus, aki teljes mértékben jogtalannak és alaptalannak nevezte a bírságot, amelyet - mint mondta - Magyarország nem fog megfizetni. Az államtitkár kifejtette, a migráció soha nem látott mértékben veszélyezteti egész Európában a közbiztonságot. A migrációt ugyanazok az alvilági körök szervezik, amelyek korábban kábítószer-kereskedelemből, prostitúcióból, fegyverkereskedelemből óriási pénzeket szedtek össze.

PestiSracok facebook image

- mondta Rétvári Bence. Példaként Svédországot említette, ahol kétnaponta történik vagy késelés vagy robbantás, amelyet az alvilág szervez, amely pénze jó részét és már utánpótlását is az illegális migrációból szerzi. Az elmúlt évtizedben kétezer ember lett a terrorizmus áldozata Európában - hangsúlyozta a politikus és több példát sorolva "nonszensznek" nevezte, hogy azért büntetik Magyarországot, "amiért mi az ő biztonságukat védjük".

A kiszabott - 80 milliárd forintos, majd további napi 400 millió forintos - bírságot "védelmi pénznek" nevezve Rétvári Bence azt mondta, Brüsszelben azt a jogot akarják elvenni az európai tagállamoktól, hogy képesek legyenek az önvédelemre. Magyarországnak nem büntetés járna, hanem költségtérítés: a rendőrök bére, a kerítés kiépítésének a költsége, mivel a kerítéssel a déli határt, az unió külső határát védi. A brüsszeli bürokraták azt várnák el a magyar rendőröktől, hogy sétáljanak oda a nagy csoportokban érkező migránsokhoz - akiknél gyakran kés vagy fegyver van, és korábban kövekkel támadtak rájuk -, és nyújtsanak nekik segítséget kérelmük benyújtásában.

- emelte ki. Magyarország nem hajlandó a migrációt pártolni, nem hajlandó a háborút pártoló országok közé belépni - hangsúlyozta az államtitkár. Brüsszelben nagyon széles - a liberálisoktól a szociáldemokratákon át a néppártig terjedő - koalíció pártolja a migrációt és a háborút - tette hozzá. A magyar emberek többször megerősítették, hogy az illegális migrációt a déli határnál meg kell állítani. Volt erről népszavazás, nemzeti konzultáció, és a Fidesz-KDNP az országgyűlési választáson is megerősítést kapott - közölte a politikus. Rétvári Bence emlékeztetett:

Sőt, Szerbia déli határán is vannak magyar rendőrök - osztrák rendőrökkel közösen -, és ott is hatékonyan tudnak fellépni. Nyugat-Európában sok politikus a migrációt "logisztikai feladatnak tekinti". Ez azért elkeserítő, mert ezzel nem az európai vezetők döntik el, hogy kik jönnek Európába és hányan, hanem az emberkereskedők. Míg egy Európába szóló repülőjegy körülbelül 200 ezer forintba kerül, az illegálisan érkezők az emberkereskedőknek legalább kettő-, öt-, bizonyos esetekben tízmillió forint fölötti összeget fizetnek azért, hogy Európába juttassák őket. Az illegális emberkereskedelem nem a szegények választása - állapította meg az államtitkár.

- mondta Rétvári Bence.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.