Pesti Srácok

Visszanyalt a fagyi – Meloni helyére tör Morawiecki az ECR élén

Visszanyalt a fagyi – Meloni helyére tör Morawiecki az ECR élén

Megpuccsolnák Melonit a lengyelek az ECR élén, Mateusz Morawiecki, Lengyelország volt miniszterelnöke ugyanis arra törekszik, hogy átvegye az Európai Konzervatívok és Reformerek frakció vezetését - írja az Euractiv.

A cikk lengyel forrásokra hivatkozva arról ír, hogy Meloni nem szívesen lépne vissza az ECR elnöki posztjáról, de a lengyel fél továbbra is erőlteti a tárgyalásokat. Ugyanakkor sem az ECR, sem a PiS, azaz Morawiecki pártja nem kommentálta az ügyet. Mint arra kitérnek, Morawieckiéknek azért lenne fontos az új pozíció, mivel tavaly vereséget szenvedtek Donald Tusk közép-baloldali koalíciójával szemben. Az ECR elnöki pozíciója ráadásul vigaszt is jelenthetne Morawieckinek, ha nem választják meg a PiS párt jelöltjének a jövő évi lengyel elnökválasztásra.

Forrás: Euractiv/mandiner.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!