Pesti Srácok

A Magyar Helsinki Bizottság újra afgán migránsoknak segített kártérítéshez jutni Magyarországtól

null

A Magyar Helsinki Bizottság ismét bizonyította, hogy egyetlen célja bűnözőknek adni az adófizetők pénzét. Az álcivil szervezet hol a börtönbizniszen keresztül csikar ki állami támogatást köztörvényes bűnözőknek, hol a migránsoknak a magyar államtól, szembe menve akár a nemzetközi joggal is.

Újabb tranzitzónás perben marasztalta el a magyar államot az Emberi Jogok Európai Bírósága. A menedékkérő anyát és négy gyermekét 17 hónapon át tartották jogellenesen fogva – büszkélkedett el a Magyar Helsinki Bizottság közleményében, ugyanis az afgán család az ügyfelük. Az ügyfelek összesen 12 ezer eurós „igazságos elégtételt” kapnak.

Mint kifejtette az NGO az afganisztáni Z.L. és négy gyermeke 2018 decemberében léptek be a röszkei tranzitzónába, ahol azonnal menedékjogot kértek. A menekültügyi hatóság viszont – bár a menedékkérelmezés miatt engedte a belépést a tranzitzónába – megtagadta a menedékkérelmük vizsgálatát, ugyanis a migránscsalád Szerbián keresztül jött hazánkba,. Szerbia viszont menedékjogi szempontból biztonságos Mandiner.

A migránscsaládot így előbb Szerbiába, majd Afganisztánba utasította ki a magyar állam. Miután 2020-ban a kormánynak az Európai Unió Bíróságának ítélete miatt fel kellett számolnia a tranzitzónákat, az afganisztáni migránscsalád Ausztriába ment, azóta is ott élnek.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/EFE/Adriel Perdomo

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.