Pesti Srácok

Dömötör Csaba hivatalosan is megkapta Győrffy Balázs EP-mandátumát

Dömötör Csaba hivatalosan is megkapta Győrffy Balázs EP-mandátumát

A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) csütörtökön kiadta Dömötör Csabának az európai parlamenti (EP-) képviselőségről lemondó Győrffy Balázs mandátumát.

A 2024-es európai parlamenti választáson a Fidesz-KDNP listájának 4. helyéről mandátumhoz jutó Győrffy Balázs szeptember 2-i hatállyal lemondott képviselői megbízatásáról, amit az Európai Parlament a szeptember 16-i ülésén tudomásul vett és megállapította a képviselői hely megüresedését.

Az Európai Parlament tagjainak választásáról szóló törvény szerint a mandátumhoz jutott képviselő megbízatásának megszűnése esetén azt - a listán eredetileg szereplő jelöltek közül - a párt (közös lista esetén az érintett pártok) által megnevezett jelöltnek kell kiadni. A közös listát állító jelölő szervezetek törvényes képviselői a törvényben meghatározott határidőben a lemondott képviselő helyére Dömötör Csabát jelentették be. Dömötör Csaba a Fidesz-KDNP EP-listájának 29. helyén szerepelt júniusban.

Mivel a bejelentés megfelelt a törvényi feltételeknek, az NVB csütörtökön egyhangú szavazással kiadta a mandátumot Dömötör Csabának, aki a határozat jogerőre emelkedését követően veheti át azt.

PestiSracok facebook image

(MTI / Kiemelt kép: MTI/Balázs Attila)

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.