Pesti Srácok

Izzik az iratmegsemmisítő Kiss Lászlóék irodáiban

Izzik az iratmegsemmisítő Kiss Lászlóék irodáiban

Valamit nagyon szeretnének eltűntetni az óbudai önkormányzatnál. A kerület DK-s polgármesterét letartóztatták, azonban a nyomozás még nem ért véget, így Kiss László csapatának most mindennél fontosabb lenne, hogy eltüntessék a korrupciós botrányra vonatkozó bizonyítékokat. Érdekes egybeesés, hogy éppen most jelent meg egy olyan cég autója az önkormányzat épületénél, amelyik iratmegsemmisítéssel foglalkozik. Azért arra minden esetre kíváncsiak vagyunk, hogy mitől félnek annyira, hogy bevállalják a bizonyítékmegsemmisítés feltételezhető bűntettét is...

Az Óbudai Hírek egyik olvasója hívta fel a lap szerkesztőségének figyelmét arra, hogy beindulhatott a nagyüzemi iratmegsemmisítés Kiss László, korrupcióval vádolt polgármester hivatalában. A portál olyan fényképeket kapott, amelyeken az látható, hogy hétfő reggel a Fő téri hivatalnál jelent meg egy iratok és adathordozók megsemmisítésével foglalkozó cég 3 teherautója és gőzerővel kezdték bepakolni az önkormányzat iratait.

A portál egyúttal az ügyészség figyelmét is felhívta az esetre, hiszen a bíróság többek között azért rendelte el mind Kiss László polgármester, mind Czeglédy Gergő alpolgármester előzetes letartóztatását, hogy ne tudják eltüntetni a korrupciós botrány lehetséges bizonyítékait.

A bizonyítékok megsemmisítését a 2012-es évi C. törvény értelmében külön büntetik, így tehát, ha valóban fennáll az elkövetés esete Kiss és társai egy újabb ügyet vállaltak a nyakukba, ennak kapcsán érdekes lehet, hogy mi az, ami miatt hajlandóak megkockáztatni a halmazati bűnelkövetést?

PestiSracok facebook image

Forrás, fotó: Óbudai Hírek

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!