Pesti Srácok

Megy a vita az eutanáziáról, ezúttal a franciáknál

Megy a vita az eutanáziáról, ezúttal a franciáknál

Egy közvélemény-kutatás szerint a franciák 90 százaléka támogatja az eutanáziát, amit törvénybe is iktathatnak.

Az Euractiv arról számolt be, hogy a Michel Barnier miniszterelnök által vezetett új francia kormány megosztott az élet végét érintő törvényjavaslatot illetően, amelyről az egyeztetések a nemzetgyűlés júniusi feloszlatása miatt akadtak el. A lap most úgy értesült, hogy a politikai spektrum minden képviselője a javaslat elfogadását szorgalmazza.

Mint írták, a centrista Olivier Falorni, aki az előző törvényhozásban az élet végéről szóló törvényjavaslat előadója volt, új szöveget terjesztett elő, amely „az utolsó vesszőig”” megegyezik a francia nemzetgyűlés feloszlatása után elfogadottal.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozta a képviselő az Euractivnak.

Falorni a lapnak leszögezte,

A franciák döntő többsége is támogatja az eutanáziát

Az Euractiv beszámolójában hangsúlyozta, hogy az élet végi kezdeményezését kilenc parlamenti frakció 166 képviselője – köztük a szocialista François Hollande, a macronista Elisabeth Borne, a la France insoumise (LFI) Mathilde Panot és a nemzetgyűlés elnöke, Yaël Braun-Pivet – támogatja.

A lap felhívta arra a figyelmet, hogy Geneviève Darrieussecq, Franciaország új egészségügyi minisztere még nem nyilatkozott az ügyben, de amikor még az élet végével foglalkozó különbizottság képviselője volt, azt mondta, hogy a parlamenti viták során „több kérdés maradt benne, mint válasz”.

A törvényjavaslatot előadó képviselő ugyanakkor úgy véli, a tárcavezető hozzáállása az elmúlt hónapokban megváltozott.

Az Euractiv összeállításában idézte az IFOP francia közvélemény- és marketingkutató intézet júniusban közzétett felmérését is, mely szerint az ország lakosságának 90 százaléka támogatja az eutanázia bevezetését.

Forrás: Mandiner, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!