Pesti Srácok

Orbán Viktor: Beszélnünk kell az elefántról a szobában

Orbán Viktor: Beszélnünk kell az elefántról a szobában

Orbán Viktor közösségi oldalán tette fel a kérdést, hogy mégis, hogyan várják el tőlünk, hogy az EU külső határait, ha azokat, akik ezt megteszik, az Európai Bizottság megbünteti?

Orbán Viktor magyar miniszterelnök a közösségi médiában közzétett legutóbbi bejegyzésében célba vette az Európai Unió határvédelemmel kapcsolatos megközelítését, különösen Olaf Scholz német kancellár szigorúbb határellenőrzést szorgalmazó nyilatkozata fényében. Orbán Viktor kiemelte az EU politikájában érzékelt ellentmondást, és megkérdőjelezte, hogy a tagállamok hogyan tudják hatékonyan megvédeni az unió külső határait, ha az Európai Bizottság büntetéssel sújtja azokat, akik lépéseket tesznek a migráció ellenőrzése érdekében – írja a Mandiner.

A miniszterelnök szerint a szigorúbb határellenőrzésre törekvő országokkal szembeni büntetőintézkedések aláássák az EU kollektív biztonsági erőfeszítéseit. Scholz szigorúbb határellenőrzésre vonatkozó felhívása az illegális migráció megfékezését célzó politikák elmozdulását vagy megerősítését sugallja, Orbán Viktor kritikája azonban arra utal, hogy a határok hatékony kezelésére irányuló nemzeti erőfeszítések nem kapnak kellő támogatást.

PestiSracok facebook image

– írta a miniszterelnök X-bejegyzésében.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Máthé Zoltán
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!