Pesti Srácok

Pápa polgármestere:"a hőbörgés, gyalázkodás az aljas számítók és tudatlanok fegyvere"

Pápa polgármestere:"a hőbörgés, gyalázkodás az aljas számítók és tudatlanok fegyvere"

"Olyan hónapok után vagyunk, amikor közülünk sokan elhitték azt, hogy a több kevesebb, a kevesebb több. Ők rövidesen csalódottak lesznek" - írja közösségi oldalán Pápa város leköszönő fideszes polgármestere. Hozzáteszi, hogy a kapcsolatokban, vitákban az érveknek kell megküzdeni egymással, az ordítás, hőbörgés, gyalázkodás pedig csak az aljas számítók és tudatlanok fegyvere. A Veszprém megyei Pápán az önkormányzati választás eredménye alapján fele-fele arányú grémium fog felállni októbertől, hét kormánypárti és hét ellenzéki képviselővel. A polgármester egy olyan városban, ahol még soha nem volt baloldali városvezető, a DK embere, Grőber Attila lesz.

Egyre jobban szűkül a tér, ahol lényeges dolgokról értelmes beszélgetéseket lehet folytatni. A közösségi médiában az indulatok kifejezésre juttatása lett a természetes, pedig indulatokra támaszkodva nem lehet eredményeket elérni - erről ír Facebook- oldalán Áldozó Tamás, Pápa polgármestere.

Áldozó októberig vezeti a Veszprém megyei jobboldali bástyának számító várost, ugyan kevesebb mint ezer szavazattal de alulmaradt a DK jelöltjével, Grőber Attilával szemben. Már a választási kampány is az egészen eldurvult, támadó kommunikációval telt a baloldal és bázisa részléről, és azóta ez a hangnem folytatódik, kiváltképp két Facebook- csoportban.

PestiSracok facebook image

-írja a közösségi oldalán a leköszönő polgármester.

Hozzáteszi, hogy az elmúlt hónapokban sokan elhitték azt, hogy a több a kevesebb, a kevesebb pedig a több.

-fogalmaz Áldozó Tamás. Megjegyzi, hogy a városnak és egyáltalán a semmilyen közösségnek beteg gondolatokra, sem ezeknek a beteg gondolatoknak a cinkosaira nincs szüksége.

-írja a városvezető.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!