Pesti Srácok

Visszahelyezték a pedofilügyben érintett újbudai óvoda igazgatóját a helyére, mire a szülők sorra kezdték kivenni a gyerekeiket az intézményből

Visszahelyezték a pedofilügyben érintett újbudai óvoda igazgatóját a helyére, mire a szülők sorra kezdték kivenni a gyerekeiket az intézményből

Miután a DK-s városvezetés visszahelyezte az igazgatót a Szivárvány Óvodában, sorra vitték el gyerekeiket a szülők. A pedofilgyanús esetet egy óvónő jelezte, aki lelkiismereti okok miatt felmondott, nem tud együtt dolgozni ezek után a vezetéssel.

Év eleje óta nem csitul a botrány a DK-s László Imre vezette XI. kerület Szivárvány Óvodája körül. Ekkor derült ki, hogy egy pedagógiai asszisztens fotókat készített a rá bízott gyerekekről, szülői elmondások szerint pedig olyan is előfordult, hogy igencsak félreérthető helyzetben volt az ölében gyermek. A rendőrség azóta is nyomozást folytat, a gyanúsítottat az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézetben őrzik. Ezzel egy időben az önkormányzat is belső vizsgálatot indított.

Kiderült, hogy az egyik óvónő már korábban jelezte az intézményvezetőnek, hogy a pedagógiai asszisztens gyanúsan viselkedik a gyerekekkel. Az igazgató azonban semmit nem tett, az önkormányzat vizsgálata pedig azt állapította meg, hogy nem hibázott semmiben.

A vizsgálat idejére az intézményvezetőt felmentették a munkavégzés alól, csakhogy a közelmúltban visszahelyezték László Imréék. Az esetet jelző óvónő viszont lelkiismereti okokból felmondott, ugyanis képtelen együtt dolgozni ezek után az igazgatóval.

PestiSracok facebook image

Politikai okból mentegetik az igazgatót

A Magyar Nemzet úgy tudja, hogy rajta kívül még hárman tették meg ugyanezt. Úgy tűnik, a szülőknek is megrendült a bizalmuk az óvoda vezetésében. A lapnak megszólalt egy édesapa, aki a kényes ügy miatt az arcát és nevét inkább nem vállalta.

Elmondta, hogy miután visszahelyezték az igazgatót, kivette gyerekét az óvodából és másik intézménybe vitte. Szerinte az önkormányzat politikai okokból mentegeti az igazgatót, a városvezetés hozzáállása az ügyhöz pedig teljesen vállalhatatlan. Nemcsak ők, hanem rajtuk kívül még 8-10 család döntött úgy, hogy ezek után nem hajlandó abba az óvodába járatni gyermekét, ahol egyszer már ilyen veszélyeztetésnek tették ki a legkisebbeket.

– Ezt már a Fiatal Családosok Klubja alapítója mondta a Magyar Nemzetnek. Király Nóra szerint azért igazán szomorú az ügy, mert abban hisznek, hogy a gyermek és a család az első és mindent meg kell tenni a boldogulásuk érdekében. Ezek után pedig, mint mondta, érthető, hogy a szülők nem akarnak asszisztálni a botrányos önkormányzati döntésekhez.

Forrás: Magyar Nemzet, fotó: Facebook

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.