Pesti Srácok

Ilyen egy "centrista-jobboldali" párt: A szélsőliberális ALDE egykori tanácsadója segíti a Tisza brüsszeli munkáját

Ilyen egy "centrista-jobboldali" párt: A szélsőliberális ALDE egykori tanácsadója segíti a Tisza brüsszeli munkáját

Dávid Dóra nemcsak mesés, közel 200 ezer fontos (90 millió forintos) fizetése miatt érdekes színfoltja a Tisza Párt brüsszeli delegációjának. A Meta korábbi jogásza és részvénytulajdonosa ugyanis nemcsak munkaadóit, de tanácsadóit is úgy válogatja meg, hogy a liberális kánonba illeszkedjenek. Dávid egyik asszisztense, Björn Alexander Warren ugyanis a Cseh Katalin, Guy Verofstadt vagy Daniel Freund által fémjelzett ALDE pártcsalád egyik képviselőjének volt korábbi tanácsadója. Úgy tűnik tehát, hogy a centrista-jobboldali imázshoz a politikai tudást valójában a liberális baloldal szolgáltatja a Tiszának.

A Magyar Nemzet szerint a férfi 2010 óta az Európai Unió alkalmazásában áll, Magyarországhoz semmi köze. Az önéletrajzából az is kiderül ráadásul, hogy abban az ALDE liberális pártcsaládban dolgozott, amelynek vezetője a korrupciós botrányokba belebukott, magyargyűlölő Guy Verhofstadt volt – mellesleg a magyarok ellen évekig áskálódó Momentum is ebbe a pártcsaládba tartozott.

Dávid Dóra egyébként is egy érdekes tagja Magyar Péter csapatának, ugyanis a Meta jogászaként az elmúlt 3 évben átlagosan bruttó évi 194 ezer 429 fontot, vagyis kicsivel több mint 90 millió forintot keresett. Ebben az összegben benne vannak a bónuszai is, részvényei azonban nem. Bevallása szerint azokat mind eladta, mielőtt felvette EP-mandátumát.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!