Pesti Srácok

Karácsony Gergely szerint Tarlós Istvánnak igaza van, mint sokszor máskor

Karácsony Gergely szerint Tarlós Istvánnak igaza van, mint sokszor máskor

Érdekesen alakul Tarlós István korábbi főpolgármester és Karácsony Gergely kapcsolata, ugyanis bár riválisok voltak és sok bírálatot kaptak egymástól, most mégis egyetértenek abban, hogy Karácsonynak magának kell kijelölnie a helyetteseit. Állítólag telefonon beszéltek telefonon erről Tarlós Istvánnak, akivel kapcsolatban a főpolgármester úgy fogalmazott: Tarlós Istvánnak most is, – mint korábban is sokszor – igaza van.

Kicsit talán meglepő módon Tarlós István kelt Karácsony Gergely védelmére a főpolgármester-helyettes vitás kérdésében. Nonszensz, hogy Karácsony Gergely főpolgármester egyetlen helyettesét se jelölhesse ki, miközben az a javaslat, hogy “a nyakára ültessék az ellenfelét” - így nyilatkozott Tarlós István az atv.hunak, a főpolgármester jogköreiről kijelentve: “e kérdésben az igazság azt kívánja, hogy megvédjem Karácsonyt. Ma ő Budapest legitim főpolgármestere”.

- árulta el Karácsony Gergely, aki hétfő este az Egyenes Beszédben is érintette ezt a témát.

PestiSracok facebook image

Karácsony Gergely úgy fogalmazott Tarlós István megnyilvánulásával kapcsolatban:

Majd úgy folytatta, amikor ő ellenzéki parlamenti képviselő volt, és akkor akarták az akkori kétharmaddal korlátozni a főpolgármester jogköreit, akkor ő is nagyon határozottan kiállt ez ellen, de "az sem Tarlós István védelméért volt".

– szögezte le Karácsony Gergely, hozzátéve, hogy Tarlós Istvánnak most is, – mint korábban is sokszor – igaza van. A főpolgármester szerint azonban arról szó sem lehet, hogy Tarlós valamiféle pártutasításra szólalt meg. Karácsony Gergely arról is beszélt, hogy ha "rövidtávú politikai érdekek mentén rángatjuk a közintézményeket", az sohasem a jogállamot erősíti, ezért a jelen vita nem is az ő személyéről szól.

Mint mondta, ha Vitézy Dávid nyerte volna meg a főpolgármester-választást, és most ő lenne ebben a helyzetben, személy szerint az ellen is határozottan felszólalna, mert "ez egyszerűen nem így működik".

Forrás: ATV, fotó: MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.