Pesti Srácok

Szijjártó Péter: öt konzul is jelen lesz a magyar-boszniai futballmeccs helyszínén

Szijjártó Péter: öt konzul is jelen lesz a magyar-boszniai futballmeccs helyszínén

Öt magyar konzul is szolgálatot teljesít a hétfői zenicai Magyarország-Bosznia-Hercegovina labdarúgó-mérkőzéshez kapcsolódóan, akik szükség esetén segítséget nyújthatnak a szurkolóknak - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a meccs reggelén Budapesten.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be mielőtt útnak indult volna Luxembourgba, hogy a Bilino Polje Stadionba összesen 550 darab vendégjegy kelt el, és ahogy lenni szokott ilyenkor, a magyar konzulok ott lesznek, hogy segítsenek a kiérkező szurkolóknak több helyszínen.

- közölte. "A mérkőzés helyszínén is két konzulunk teljesít majd szolgálatot, őket az Országos Rendőr-főkapitányság két kirendelt delegáltja is segíteni fogja" - tette hozzá. "Tehát hogyha valakinek bármilyen ügyes-bajos dolga akad, vagy nagyobb jelentőségű ügyben szorul segítségre, ne adj' isten, okmányt kell pótolni, vagy bármi más probléma előáll, akkor a konzuljainkhoz forduljanak bizalommal" - mondta.

PestiSracok facebook image

Szijjártó Péter tájékoztatása szerint szükség esetén a következő ügyeleti telefonszám hívható: +387-63-895-639. "Ennek a számnak a hívásával egy folyamatosan ügyeletben lévő központot érnek el, és hogyha bármilyen segítségre szorulnak, akkor itt is a kollégáim a segítségükre tudnak sietni" - tudatta. "Ne legyen szükség minderre, de ha baj van, akkor ezt a számot lehet hívni, a konzul kollégákhoz lehet fordulni. De szóljon inkább a mai nap magyar győzelemről, három pontról és egy biztos A-csoportos tagságról a jövő szezonban is. Jó szurkolást kívánok mindenkinek az estére!" - összegzett.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook/Szijjártó Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!