Pesti Srácok

Távozott posztjáról a korrupciós botrányba keveredett szocialista Tóth Csaba

Távozott posztjáról a korrupciós botrányba keveredett szocialista Tóth Csaba

Sokacz Anikó került a zuglói MSZP élére, miután a párt korábbi országgyűlési képviselője távozott a XIV. kerületi szervezetből.

Sokacz Anikót választották meg elnöknek az MSZP zuglói szervezetének tisztújításán. A változást a Népszava szúrta ki. A lap megkereste a szervezet új vezetőjét, aki azt közölte, hogy szeptemberben választották meg, miután Tóth Csaba lemondott. Időközben egy teljes tisztújítás is volt a pártban, így történhetett meg, hogy egy hónap alatt kétszer is Sokacz Anikó került a helyi MSZP élére.

Tóth Csabát sokáig a kerület kulcsemberének tartották, aki a háttérből irányította a zuglói folyamatokat. A Momentum 2021-ben jelentette be, hogy Hadházy Ákost indítják ellene a kerületi előválasztáson, ezért a szocialista politikus végül visszalépett.

Rózsa András, Zugló új, momentumos polgármestere nemrég arról beszélt egy interjúban, hogy a zuglói városgazdálkodási cégben kiürült kassza mögött nem a volt polgármester állhat, hanem a korábbi MSZP-s zuglói országgyűlési képviselő, Tóth Csaba.

A politikussal szemben augusztusban emelt vádat az ügyészség a parkolásüzemeltetéssel összefüggő ügyben.

Forrás: Index
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.