Pesti Srácok

"Vasárnap is meló van" - kihelyezett kormányülést tart Orbán Viktor, a következő úti célját is bejelentette

"Vasárnap is meló van" - kihelyezett kormányülést tart Orbán Viktor, a következő úti célját is bejelentette

Orbán Viktor miniszterelnök és Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője is bejelentkezett Esztergomból, ahol a kormánypártok kihelyezett frakcióülését tartják. A kormányfő a következő úti célját is bejelentette.

Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután közölte Facebook-oldalán, hogy „vasárnap is meló van”, ugyanis kihelyezett frakcióülést tartanak Esztergomban. „Téma: az új gazdaságpolitika. Este pedig irány Berlin!” – írta.

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője is tudatta közösségi oldalán, hogy kezdetét vette az esemény. Azt írta: „rendhagyó időpont, rendes frakcióülés”, és egy fotót is posztolt.

Mint ismert, a Fidesz–KDNP kihelyezett frakcióülését eredetileg szeptember 25–26. között tartották volna Esztergomban, még a parlament őszi ülésszakának kezdete előtt, ám az árvízi helyzet miatt az eseményt el kellett halasztani.

A frakcióülést végül október 13–14. között tartják meg Esztergomban. A tanácskozás első napján zárt körben hagyományosan Orbán Viktor miniszterelnök szokott helyzetértékelést tartani. A második napon jellemzően Kocsis Máté, a Fidesz és Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője számol be sajtótájékoztatón az elhangzottakról. Hogy most is lesz-e sajtótájékoztató, az még nem dőlt el.

Ezt megelőzően, a parlament tavaszi ülésszakának február 26-i kezdete előtt Balatonalmádiban tartottak kihelyezett frakcióülést a kormánypártok. Ekkor döntöttek az új államfőjelölt személyéről, elvégezték az európai parlamenti és helyi önkormányzati választások előkészületeit, de az új gyermekvédelmi törvénycsomag is szerepelt a kiemelt napirendi pontok között. Orbán Viktor 2023 őszén is Esztergomban tartott eligazítást.

Forrás: Index; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!