Pesti Srácok

A baráti hangulat ellenére verekedésbe keveredett a magyar szurkolók egy csoportja Boszniában, többen is megsérültek (Videó)

A baráti hangulat ellenére verekedésbe keveredett a magyar szurkolók egy csoportja Boszniában, többen is megsérültek (Videó)

Nem múlt el balhé nélkül hétfő éjjel Zenicában a Bosznia-Hercegovina–Magyarország labdarúgó Nemzetek Ligája-mérkőzés (0-2). Bár a meccs közben békésen zajlott a szurkolás, a lefújás után a város központjában magyar és bosnyák drukkerek csoportja összeverekedett. A helyi média szerint több magyar megsérült.

A zenicai találkozón a magyar és a bosnyák szurkolók kemény magja nagyon közel volt egymáshoz, de nem történt rendbontás. Mi több, a helyiek nagyra értékelték a magyar drukkerek gesztusát, azt a hatalmas molinót, amellyel a közelmúltbeli boszniai árvízkatasztrófa halálos áldozatai előtt hajtottak fejet. „Nyugodjanak békében az árvíz áldozatai” – ez állt a molinón a helyiek nyelvén.

Az M4Sport arról ír, hogy a magyar drukkereket rögtön megkedvelték a helyiek. „Mindenki csodálatát kiváltották a stadionban” – jegyzi meg a sportsport.ba, de a klix.ba is szép gesztusként jellemezte az üzenetet. A sport1.oslobodjenje.ba szerint a feliratot „vastapssal jutalmazták” a jelenlévők, néhányan „könnyekig is hatódtak”. A portál hozzáteszi, hogy a bosnyák szurkolótábor a mérkőzés lefújása után megtapsolta a magyar drukkerekkel közösen ünneplő Rossi-legénységet, amelyre reagálva Szoboszlai Dominikék a bosnyák rajongókat is megtapsolták. A bosnyák szurkolók a Magyar Labdarúgó-szövetség Instagram-oldalán is köszönetet mondtak.

A mérkőzés után Zenica központjában tört ki a tömegverekedés

Ám a lefújás után olyasmi történt, ami már nem a barátságról szólt, írja a Sportal. A lap arról számolt be, hogy a hooliganstv_official arról ír: a mérkőzés után egy körülbelül ötvenfős pécsi csoport Zenica központjában összefutott az NK Celik szurkolóival. Hosszú percig tartó tömegverekedés tört ki, és a helyi média szerint több magyarnak orvosi ellátásra volt szüksége. A rendőrök azonban gyorsan a helyszínre érkeztek és megakadályozták a további verekedést. A pécsi Munkás 1950 ultracsoport a mérkőzés előtt a hivatalos Facebook-oldalán közölte, hogy 36 fővel megérkeztek Zenicába. A szurkolói balhéról azóta nem számolt be, de a kommentekből kitűnik, hogy a pécsiek valóban verekedésbe keveredtek, és nem mindenki jön haza ép bőrrel.

Forrás: Magyar Nemzet; Vezető kép: MTI/Illyés Tibor
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.