Pesti Srácok

A legmegbízhatóbb szövetséges újra átállt – A románok már átadnák a Krímet Oroszországnak

A legmegbízhatóbb szövetséges újra átállt – A románok már átadnák a Krímet Oroszországnak

Mivel Romániában megint választás lesz a hétvégén, hétfőn megtartották az elnökjelöltek tévévitáját. A kampányszlogenek nem voltak túl meglepőek azok számára, akik kicsit is ismerik a román történelmet, és az átállásra való hajlamukat. Így esett, hogy az egyik jelölt, Mircea Geoană, aki történetesen a NATO volt főtitkár-helyettese már ki is jelentette, hogy a háború lezárásához Ukrajnának le kell mondania a Krím-félszigetről.

Mindazok után, hogy Románi, mint a NATO és a CIA közös kirendeltségeként működő cég már többször is kiállt amellett az álláspont mellett, hogy Ukrajnának a végsőkig kell harcolnia és csak akkor lehet vége a háborúnak, ha a gonosz Orosz Birodalom teljesen összeomlott, meglehetősen meglepő a hétfői elnök-jelölti vita egyik résztvevőjének kijelentése:

– mondta Mircea Geoană, a NATO volt főtitkár-helyettese, aki függetlenként indul. Geoană szerint a területátadásért cserébe Ukrajnának meg kellene tartania szuverenitását, és nyugatbarátnak kellene maradnia.

PestiSracok facebook image

George Simion, aki a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség nevű pártot vezeti megfogadta, hogy elnökké választása esetén távol tartja Romániát minden háborútól. Ezután felemelt egy Bibliát, és kihívta riválisait, hogy ezzel fogadják meg, hogy tiszteletben tartják a románok békéhez és nyugalomhoz való jogát. Ezt egyikük sem tette meg.

Elena Lasconi a Mentsétek meg Romániát Szövetségtől volt az egyetlen jelölt, aki ellenezte, hogy Ukrajna területeket adjon át, mondván, hogy ezzel felbátorítaná Vlagyimir Putyin orosz elnököt.

– mondta.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!