Pesti Srácok

A román elnök nem akarta észrevenni a vendégváró Orbán Viktort, de mivel az ő bulijára jött, kénytelen volt ezt mégis megtenni (VIDEÓ)

A román elnök nem akarta észrevenni a vendégváró Orbán Viktort, de mivel az ő bulijára jött, kénytelen volt ezt mégis megtenni (VIDEÓ)

Magyarként nem sokat várunk a románoktól, de azért az mégiscsak túlzás, hogy a magyarok ellen egyébként számos alkalommal uszító államfőjük úgy tesz, mintha Orbán Viktor levegő lenne. Annak fényében a legnagyobb bunkóság ez, hogy épp azt nem akarja észrevenni, aki az összejövetelt szervezte. Klaus Iohannis aztán pár másodperc múlva rájött, hogy elkerülhetetlen a házigazdával kezezni, aki az ajtóban áll és mosolyog a kisstílú akción. Na ez az egyik oka annak, hogy nehéz a románokat kedvelni.

A román államfő bebizonyította, hogy hatalmi játszmákban nincs a toppon. Bár sokan nem értenek egyet Orbán Viktor politikájával, annyi mégis van bennük, hogy illedelmesen köszönjenek, nyomjanak egy bájvigyort és meghallgassák őt. Klaus Iohannis nem ilyen úriember, sőt a diplomáciai érzéke is vetekszik a nullával, amit be is bizonyított.

Ugyanis ő is azok közé tartozik, aki Budapestre érkeztek a Európai Politikai Közösség csúcstalálkozójára és akiket személyesen fogadott Orbán Viktor. Csakhogy a román politikus, bár látta a magyar kormányfőt, kipattanva autójából inkább a farzsebébe csúsztatta mobilját és elkezdett az asszisztensével valami halaszthatatlan dolgot megbeszélni. Majd valószínűleg leesett neki, hogy a magyar kormányfő az ajtóban áll, tehát nem fogja tudni őt kikerülni, ráadásul ő a házigazda is. Éleseszűen összerakta a képet, megfordult és kezet rázott. Orbán Viktor pedig a szánalmas kis erőfitoktatáson jót mosolygott. Jöttek ma ugyanis a románoknál fontosabb vendégek is Budapestre.

PestiSracok facebook image

Forrás: Index, fotó: videókivágás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!