Pesti Srácok

A Villa Torda nem apácazárda, a Villa Torda elbontásra vár

A Villa Torda nem apácazárda, a Villa Torda elbontásra vár

Megint bebizonyosodott, hogy egy baloldali politikus jogellenesen mutyizott egyet. Megint elmondhatjuk azt, hogy nekünk volt igazunk, hiába kiabálták az ellenkezőjét. A jelek szerint ugyanis Tordai Bencének búcsút kell vennie villájától.

Jogellenesen és szabálytalanul építkezett, ezért Budapest Főváros Kormányhivatalának építésügyi hatósága arra kötelezte Tordai Bencét, hogy hat hónapon belül bontsa le a szabálytalanul épített II. kerületi ingatlanát – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a kormányhivatal.

Emlékezetes, a Tordai Bence országgyűlési képviselő házával kapcsolatos botrány 2022 nyarán robbant ki, miután a Metropol megírta, hogy a politikus 2016-ban vásárolt egy telket a II. kerületben, amelyen egy régi parasztház állt. Tordai ezt az épületet elbontatta, az építkezést pedig úgy állította be, mintha csupán átalakítás, felújítás történt volna. Erre a trükkre azért lehetett szükség, mivel a szigorú előírások miatt nem kaphatott építési engedélyt az új épületre. Azt még laikus szemmel is meg lehet állapítani, hogy az újonnan felhúzott épület semmilyen vonásában nem emlékeztet a régire.

A közérdekű bejelentéseiről ismert Tényi István tevékenysége nyomán az ingatlan ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) alárendeltségébe tartozó Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség kezdett vizsgálódni. Sajtóértesülések szerint a nyomozást végül a Budapesti Rendőr-főkapitányság folytatta le hivatali visszaélés miatt.

PestiSracok facebook image

Tordai Bence a kezdettől fogva tagadta, hogy szabálytalanságot vagy törvénytelenséget követett volna el, ám számára kedvezőtlen előjel volt, hogy Őrsi Gergely II. kerületi MSZP-s polgármester igyekezett elhatárolódni az ingatlanmutyitól, mondván, „a jogszabályokat mindenkinek be kell tartania”. 2022 augusztusában már a kormányhivatal is megállapította a szabálytalanság tényét. Az ügy bírósági szakaszában sem született Tordai Bence számára kedvező ítélet: előbb a Fővárosi Törvényszék, majd idén májusban a Kúria is úgy határozott, a politikus jogellenesen építkezett.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!