Pesti Srácok

Menczer Tamás emlékeztetett, hogy már nem egy regionális háborúként tekint a világ az orosz-ukrán összecsapásra (VIDEÓ)

Menczer Tamás emlékeztetett, hogy már nem egy regionális háborúként tekint a világ az orosz-ukrán összecsapásra (VIDEÓ)

A Fidesz kommunikációs igazgatója a parlamentben emlékeztetett arra, hogy már többen is kimondták, hogy az orosz-ukrán háború nem egy regionális háború, hanem súlyos eszkalációs helyzettel állunk szemben. A Nyugat is beleszól a háborúba, ami miatt az oroszok úgy fogják a helyzetet értékelni, hogy a NATO-val állnak szemben. A harmadik világháborúhoz tehát most vagyunk a legközelebb, hiszen Donald Trump csak januárban foglalja el az elnöki széket, addig pedig Amerikában és Brüsszelben is megtesznek mindent azért, hogy mélyítsék ezt a konfliktust.

Menczer Tamás három idézettel kezdene beszédét a parlamentben. Az első: "A világháború elkezdődött." - ezt mondta Valerij Zaluzsnij, az ukrán hadsereg előző főparancsnoka, jelenleg londoni nagykövet. Aztán, "Európa hosszan tartó fenyegetéssel néz szembe, miután az Ukrajna elleni orosz invázió már nem egy regionális háború." "Már nem egy regionális háború." - ezt a német védelmi miniszter, Boris Pistorius mondta. Végezetül a harmadik: "Nem létezik vörös vonal, akár francia csapatokat is küldenénk Ukrajnába." - ezt pedig a francia külügyminiszter mondta. A Fidesz kommunikációs igazgatója kiemelte:

Beszédében az orosz reakcióra is kitért a politikus

PestiSracok facebook image

Menczer szerint viszont nagy probléma, hogy Donald Trump még januárig nem tud mit tenni hiába nyerte meg a választást, mert nem léphet még hivatalba. Addig pedig Amerika és Brüsszel mindent elkövet, hogy mélyítsék ezt a konfliktust.

Forrás: Facebook, fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!