Pesti Srácok

A Momentum amúgy elindul a 2026-os választáson, de érdekel ez még valakit?

A Momentum amúgy elindul a 2026-os választáson, de érdekel ez még valakit?

A Momentum biztosan elindul a 2026-os parlamenti választáson. Értesülésünket a párt is megerősítette. Azt írták, Tompos Márton pártelnök ma jelentette be a párt belső nyilvánosságának, hogy a Momentum indul a következő országgyűlési választáson - szúrta ki a 444. Úgy tűnik a párt vezetése úgy ítélte meg, hogy ezt külön be kell már jelenteniük. A júniusi alig 4 százalékos eredmény ugyanis egy nem túl népszerű pártot jelez...

A Momentum döntéshozó szerveinek és testületeinek az lesz a következő feladata, hogy a miértekre és hogyanokra választ találjon. Olyan választ akarnak találni, amivel biztosítják, hogy nemcsak a Fideszt, hanem a fideszes mentalitást is leváltják. A párt állításuk szerint nyitott rá, hogy egyeztessen és kooperáljon azokkal az erőkkel, akiknek szintén ez a célja.

Emlékezetes, a Momentum 3,7 százalékos eredményt ért el a tavaly júniusi EP-választáson. A rossz eredmény miatt mindkét EP-mandátumát elvesztette a párt. A kudarc után Donáth Anna pártelnök lemondott, nem sokkal később pedig távozott a pártvezetésből Soproni Tamás, Orosz Anna és Hajnal Miklós is.

PestiSracok facebook image

A párt júliusban tartotta tisztújítását. Az új elnök Tompos Márton lett, aki az egykori pártelnök Fekete-Győr Andrást győzte le. Fekete-Győr azóta parlamenti mandátumát is elveszítette, miután hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt elítélte a bíróság, a jogerős ítélet pedig összeférhetetlen volt a képviselőséggel. (444 / Kiemelt kép: MTI/Máthé Zoltán)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!