Pesti Srácok

Bayer Zsolt Fábry Sándornak: Kossuth-díjat? Mire? - Skrabski: Ne bántsák Fábryt!

Éppen itt az ideje, hogy valaki mondjon egy tisztességes „fityfülüttyöt” Fábrynak. Ha már egyszer a „pitiáner ócskaságok” kisboltjában ilyen előkelő helyre tornászta magát a kirakatban - írta Bayer Zsolt a Magyar Nemzetben vezetett blogján Fábry Sándornak, aki előzőleg a sepsiszentgyörgyi Pertu podcastnek adott interjúban a közmédia vezetőit bírálta, amiért szerinte nem becsülik meg őt, a számára fájóan elmaradt Kossuth-díjról pedig azt mondta: "ezektől" már nem is kell. Skrabski Fruzsina filmrendező ugyanakkor azt kérte: "Ne bántsák Fábryt!" Önnek mi a véleménye?

"Ön, Fábry úr, minden évben ott púposkodik közöttünk Kötcsén, beb...va hülyeségeket beszél, végtelenül nagyképű és arrogáns, miközben a teljesítménye úgy tíz éve egyenlő a nullával. De legalább amióta kormányzunk, egyetlenegyszer sem állt ki egyetlenegy ügyben sem mellettünk. Biztos nem volt rá ideje, mert lássuk be, nem kis elfoglaltság azt a két és fél milliárdocskát felvenni és elkölteni. De gyorsan fogy, úgy látszik, mert ön, Fábry úr, a Kossuth-díjat is a lóvé miatt szeretné olyan nagyon, igaz? És azt megmondaná, hogy mire föl kellene önnek Kossuth-díjat kapnia? Elővezetné azt a teljesítményt, ami odaemelné önt Agárdy Gábor, Huszárik Zoltán vagy éppen Huszti Péter mellé? Nincs ilyen teljesítmény Fábry úr. Így marad a fityfülütty.Meg az „ezektől nem várok semmit, drágám” - írta blogján Bayer Zsolt, felidézve a humorista által a podcastban használt jelzőket és kifejezéseket. Hozzátette:

A baloldali médiában kéjesen kitárgyalt szóváltást kommentálta a mindig a középutat és a párbeszédet kereső Skrabski Fruzsina filmrendező is, aki így írt Facebook-oldalán:

PestiSracok facebook image

Szerinte az sem igaz, hogy Fábry nem állt ki a nemzeti oldal mellett. Ennek alátámasztására azt a Nap keltés, kétezres évekbeli szereplését linkelte be, amiben Fábry alaposan kiosztotta a posztkommunista magántelevízió gárdáját:
A cikk tetején az inkriminált okfejtés hallható, a Pertu-podcast második feléből.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!