Pesti Srácok

Egy európai biztos kijelentette, hogy már elcsalták az egyik tagállam választását, megtehetik máskor is

Egy európai biztos kijelentette, hogy már elcsalták az egyik tagállam választását, megtehetik máskor is

Még mindig azon a ponton vagyunk, hogy a mintademokráciák képviselői, a brüsszeli elit úgy viselkedik, ahogyan az leginkább Észak-Koraától vagy egy hasonló diktatúrától volna elvárható, de hogyha valaki ezt szóvá teszi, akkor az azonnal a nép ellensége lesz, akit azonnal el kell törölni. Más időkben ezt hívták úgy, hogy sztálinizmus.

Történt, hogy Thierry Breton (ha egyből nem ugrik be, hogy ki is ő, ne bánják, egy a számtalan senki által meg nem választott európai biztos közül), kijelentette, hogy a demokráciát fel kell számolni. Na jó, nem konkrétan ezt mondta, de tulajdonképpen mégis. Breton barátunk ugyanis azt, mondta, hogy "az EU-nak vannak mechanizmusai arra, hogy semmissé tegye az AfD esetleges választási győzelmét".

Igen, jól hallották, az úr úgy gondolja, hogy ha egy olyan párt nyer az egyik tagállam választásain, akiket ők nem szeretnek, akkor bizony Brüsszelnek el kell zavarnia a lázadó gyarmat választott vezetőit és olyat kell a helyükre tenni, akivel jól kijönnek. Hogy mindezt még inkább nyomatékosítsa, Breton még hozzátette:

PestiSracok facebook image

Jól hallották, egy európai tisztviselő kijelentette, hogy elcsalták az egyik tagállam választását, és nagyon szívesen megismétlik.

Kell még valamit mondanom Ildikó?

Fotó: Telegram

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!