Pesti Srácok

Politikai indítékkal álltak bele pszichológusok és pszichiáterek Robert Ficóba

Politikai indítékkal álltak bele pszichológusok és pszichiáterek Robert Ficóba

Szakmai véleményt fogalmaztak meg pszichológusok és pszichiáterek a szlovák kormányfőről, miszerint az ellene elkövetett merénylet óta agresszívabb és le kellene mondania. Robert Ficót azonban nem kell félteni, átlát a szitán, szerinte politikai indíttatásúak ezek a vélemények és a megfelelő szervek fordul az etikátlan viselkedés miatt.

Szlovák pszichiáterek és pszichológusok nyílt levélben fordultak Robert Ficóhoz, és arra kérték a kormányfőt, változtasson viselkedésén, sőt, akár fontolja meg távozását a politikából.

A levél írói azzal indokolták kérésüket, hogy a májusi merénylet óta Fico egyre agresszívabban viselkedik, ami hamarosan a lakosságra és a közhangulatra is hatással lehet, írta a Denník N.

A dokumentum két fő szerzője, Jozef Hašto és Anton Heretik egészen odáig elmerészkedett, hogy azt állították, a miniszterelnök álhírek terjesztésével polarizálja a szlovák társadalmat. A pszichológusok továbbá figyelmeztették Ficót, hogy ha nem lép fel az erőszak ellen, azzal azt kommunikálja, hogy teljesen helyénvalónak tartja.

PestiSracok facebook image

Lesznek ennek következményei

A Smer elnöke közösségi felületen reagált a szakemberek megkeresésére. Közölte, mindkét, a nevét vállaló személy tevékenységével összefüggésben tájékoztatni fogja az illetékes szakmai szövetséget, mivel szerinte politikai célra használták szakmai tekintélyüket.

– tette helyre Fico a szakembereket.

Forrás: Mandiner, fotó: MTI

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.