Pesti Srácok

Pressman búcsúajándéka a haladár médiának, avagy "nézzétek, ennyiért áruljuk a hazánkat!"

Pressman búcsúajándéka a haladár médiának, avagy "nézzétek, ennyiért áruljuk a hazánkat!"

Bár David Pressman elhagyta Budapestet, azért záróakkordként még levezényelte az utolsó nagy pénzosztást a teljesen független, teljesen objektív és természetesen kizárólag a "piacból" megélő médiumoknak. Összességében nem is rossz pénz, több, mint 173 millió forint, amiért tulajdonképpen semmi mást nem kell tenni, csak szidni a kormányt.

Az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége természetesen soha, semmilyen módon nem akart beleszólni a magyar közvéleménybe, legfőképpen pedig a médiát nem akarta befolyásolni. Az is biztosan csak véletlen, hogy a Pressman-ciklus végén kiírt Szabad Média Pályázat nyertesei között csak és kizárólag baloldali portálok és influenszerek szerepelnek.

A leköszönő Pressman-stáb döntésének értelmébena következő 26 (A kategória: 22, B kategória 4) pályázat nyert támogatást, összesen 173.178 230 forint értékben:

PestiSracok facebook image

Feltűnik valami folytonosság? Nos igen, a felsoroltak mindegyike egytől-egyig kormányellenes, szélsőliberális nézőpontot képvisel. Azt már csak zárójelben jegyeznénk meg, hogy amennyiben kikerülne egy pályázat mondjuk az orosz, vagy kínai nagykövetség oldalára, amiben kizárólag jobboldali hírportálok neveznek és nyernek, akkor olyan sírás indulna be odaát függetlenobjektívéknél, hogy a dobhártyánk is beszakadna. Akkor vajon ki is akar beleszólni a magyar szólásszabadságba?

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!