Pesti Srácok

Szijjártó Péter: nagy lehetőségek, új aranykor előtt áll a magyar-amerikai együttműködés

Szijjártó Péter: nagy lehetőségek, új aranykor előtt áll a magyar-amerikai együttműködés

Óriási lehetőségek, új aranykor előtt áll a Magyarország és az Egyesült Államok közötti együttműködés a napokban távozott amerikai nagykövet, David Pressman szinte példa nélküli rombolása után - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.

A minisztérium MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be a Hír TV-nek nyilatkozva, hogy a magyar történelemben kevés olyan külföldi nagykövet dolgozott Budapesten, aki oly mértékben rombolta volna az együttműködést Magyarország és a küldő ország között, mint a nemrég távozott amerikai nagykövet, David Pressman.

- fogalmazott.

PestiSracok facebook image

- folytatta.

- tette hozzá.

Szijjártó Péter leszögezte, hogy a magyar kormány azonban világossá tette, hogy sem genderideológiát, sem háborút, sem migrációt nem akar, ami sikertelenné tette a nagykövet budapesti működését.

- mondta.

Illetve úgy vélekedett, hogy az utóbbi évek megmutatták, "mi a különbség egy Soros György által ideküldött helytartó és egy valódi nagykövet között".

- jelentette ki.

- fűzte hozzá.

A miniszter végül kifejtette, hogy örömmel és tisztelettel várják az új amerikai nagykövetet, és együtt kívánnak vele dolgozni annak érdekében, hogy ebből a történelmi mélységből történelmi magasságba emeljék a két ország politikai együttműködését.

- zárta mondandóját.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még