Pesti Srácok

A fővárosnak és Karácsony főpolgármesternek fogalma sincs arról, mennyi hajléktalan él az utcákon

A fővárosnak és Karácsony főpolgármesternek fogalma sincs arról, mennyi hajléktalan él az utcákon

Hány hajléktalan él Budapest utcáin ezekben a napokban? Erre az egyszerű kérdésre még a legilletékesebbek sem tudnak válaszolni. Kiss Ambrus, a Főpolgármesteri Hivatal főigazgatója be is ismerte, hogy fogalmuk sincs a budapesti hajléktalanok számáról. Éppen ezért még október elején javasoltuk, hogy Budapesten készüljön átfogó felmérés a hajléktalanok számáról és a hajléktalanság helyzetéről, amelynek célja a hatékony ellátás megszervezése a téli hónapokra - írja közösségi oldalán Szentkirályi Alexandra, a Fidesz fővárosi frakciójának vezetője.

Nem tudja Karácsony Gergely és a főváros, mennyi hajléktalan tengeti az életét Budapest utcáin és közterületein.
A Fidesz fővárosi frakciója még október elején javasolta, hogy Budapesten készüljön átfogó felmérés a hajléktalanok számáról és a hajléktalanság helyzetéről, amelynek célja a hatékony ellátás megszervezése a téli hónapokra.
De nemcsak a hajléktalanok száma nem ismert, az sem, hogy a Főváros hogyan készült a hideg téli napokra. A mostani hidegben pedig tömegével fekszenek az ellátatlan hajléktalanok a budapesti aluljárókban.
PestiSracok facebook image
Miközben Karácsony Gergely csak annyit tudott mondani: „A tél leghidegebb éjszakái jönnek – vigyázzunk egymásra!”, addig a budapestiek joggal teszik fel a kérdéseiket:
  • Vajon mit tesz a Főváros ebben a helyzetben?
  • A város mely részeire kell különös figyelmet szentelni, tekintettel a rendkívüli hidegre?
  • Hányan veszik igénybe az éjszakai/nappali melegedőket?
  • Gondoskodott-e a szociális munkással kiegészült, emelt óraszámú utcai járőrszolgálat ellátásáról?
  • Biztosít a főváros pluszforrást a rendkívüli hideg okozta többletfeladatok fedezésére?
  • Ki a felelős azért, hogy ne fagyjon meg egy hajléktalan ember sem Budapest utcáin?

Kiemelt kép: Hajléktalanok Budapesten (Forrás: Szentkirályi Alexandra FB-oldal)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!