Pesti Srácok

A magyar választók többsége szigorúbban lépne fel a drogkereskedőkkel szemben

A magyar választók többsége szigorúbban lépne fel a drogkereskedőkkel szemben

A választók elsöprő többsége, 92 százaléka támogatja, hogy szigorúbban kell fellépni hazánkban a drogkereskedőkkel szemben. A kormányzati szándék mögött pártpolitikai kötődést felülíró konszenzus van Magyarországon és minden társadalmi csoport legalább 85 százaléka egyetért a kérdésben.

Orbán Viktor évértékelőjében zéró toleranciát hirdetett a kábítószerkereskedőkkel szemben. A Nézőpont Intézet a héten közvélemény-kutatásban vizsgálta meg a kérdés társadalmi támogatottságát, amely azt mutatja, a magyar választók elsöprő többsége áll a kormányzat ezen törekvése mögött. Az aktív szavazók 92 százaléka szerint szigorúbban kell fellépni a drogkereskedőkkel szemben és mindössze 7 százalék azok aránya, akik nem kívánnak szigorúbb intézkedéseket. Az össztársadalmi egyetértést mutatja, hogy nincs olyan vizsgált demográfiai csoport, ahol 85 százaléknál alacsonyabb lenne a kormány céljaival való egyetértésírja Nézőpont Intézet közleményében.

Átlagnál magasabb támogatottságot a nők (94 százalék) és az idősebbek (98 százalék) körében mutat a közvélemény-kutatás eredménye. Ezzel szemben a legkevésbé a fiatal korosztály (18-39 évesek) és a budapestiek értenek egyet a kormányzati szándékkal, de még az ő köreikben is 85 százalék áll a kabinet célja mögött.

Míg a Fidesz tábora egyöntetű véleményt képvisel (97 százalék támogató, 3 százalék nem), addig a Tisza szavazóinak esetében már 12 százalék nem ért egyet a kábítószerkereskedőkkel szembeni szigorúbb fellépéssel, 87 százalékuk pedig igen.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/Mihádák Zoltán;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!