Pesti Srácok

Az elmúlt száz évben semmi változás nem történt Németországban

Az elmúlt száz évben semmi változás nem történt Németországban

Németországban fáklyás felvonulásokat szerveztek és erőszakkal fenyegették két párt szimpatizánsait. Az alábbi cikk nem a weimari köztársaság napjait eleveníti fel, hanem a tegnap estét Berlinben, történt ugyanis, hogy örök fegyverbarátaink megint visszatértek gyökereikhez és a történelmi példák alapján tíz évre vagyunk attól, hogy kirobbantsanak egy világháborút.

Tüntetésbe kezdtek a német balosok a CDU gießeni irodája előtt, mert a párt együtt szavazott a migrációs kérdésekben az AfD-vel. Igen, itt vagyunk megint: német baloldaliak fáklyákkal, erőszakkal fenyegetőzve akarják érvényesíteni az akaratukat, mert egy politikai párt döntése nekik nem tetszett. Az NSDAP hazájában ez meglehetősen baljóslatú, hiszen hiszen ahogyan száz évvel ezelőtt az SA is szocialista szervezetként indult, úgy a Hammerbande is a balos erőszakot képviseli.

A pontos apropó egyébként az volt, hogy a Bundestag elfogadott egy politikai állásfoglalást, amely migrációellenes lépéseket tartalmaz: így a Németország külső határain bevezetett ideiglenes határellenőrzés állandó jellegűvé tételét, megtiltja a legális beutazási dokumentum nélkül a határra érkező emberek belépését Németországba, akkor is, ha menedékjogot kérnek, előírja a kitoloncoltak őrizetbe vételét és a kitoloncolások napi rendszerességűvé tételét, bevezetné a határozatlan idejű kiutazási őrizet intézményét a kiutazásra kötelezett bűnözők számára.

PestiSracok facebook image

De ismerve a németeket ez tulajdonképpen mindegy is. Ők egyszerűen weimaroznának már egyet, hiszen száz éve nem csináltak ilyet, és köztudott, hogy a háborúk előtt jól esik nekik lejátszani otthon is meccset. Az még kérdéses, hogy Oroszország felé megint a belga határon át indulnak-e meg, de a tapasztalat azt mutatja, hogy ez a terv.

Mi egyébként hívei vagyunk annak, hogy az európai népek időnként felelevenítsék a hagyományaikat, de jobban örülnénk, ha germán barátaink a jódliban élnék ki magukat, mielőtt megint megfagynak Szentpétervárnál, és magukkal rángatnak minket is. Amennyiben ez a forgatókönyv lenne a fáklyás tüntetők fejében, úgy talán jobb volna, ha mi egy kicsit messzebb nyúlnánk a saját feleleveníteni kívánt történelmi tetteinkben, és vagy küldenénk egy Hadikot Berlinhez, vagy hátrafelé nyilazva várnánk őket a Vértesnél...

Fotó: Képernyőfotó;

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!