Pesti Srácok

Védeni a védhetetlent: Bedobta a Kaleta-kártyát Puzsér, aki kiáll botrányos nézetei mellett a pedofíliával kapcsolatban

Védeni a védhetetlent: Bedobta a Kaleta-kártyát Puzsér, aki kiáll botrányos nézetei mellett a pedofíliával kapcsolatban

Reagált a Facebookon Puzsér Róbert arra, hogy nyilvánosságra került egy néhány évvel ezelőtti hangfelvétel, amelyen a baloldali publicista a pedofíliáról mondja el a véleményét. A Transzparens Újságírásért Alapítvány által nyilvánosságra hozott hangfelvételen Puzsér bizarr gondolatmenetekbe bocsátkozik a pedofíliával kapcsolatban.

Puzsér reakciójában megerősítette, hogy a hajlamot nem tekinti bűnnek:

Szerinte "bűnösök mindazok, akik kussoltak akkor, amikor az Orbán-rendszer egy tényleges gyermekpornó-nagykereskedőt engedett útjára: a hivatali laptopján tizenkilencezer gyermekpornó-felvételt őrizgető Kaleta Gábor ma is szabad. Bűnösök mindazok, akik kussoltak akkor, amikor az Orbán-rendszer megkegyelmezett egy konkrét gyermekmegrontó rém bűnsegédjének: a növendékét öngyilkosságba erőszakoló Vásárhelyi János bűntársa, a Balog Zoltán védelmét élvező Kónya Endre makulátlan erkölcsi bizonyítványt kapott a köztársasági elnöktől, hogy újra gyerekek közé mehessen, és folytathassa gyalázatos pályafutását".

PestiSracok facebook image

- magyarázkodik megbotránkoztató kijelentései miatt a Magyar Hang publicistája.

Itt fontos ismét megjegyezni, hogy Kaleta Gábor volt perui nagykövet egyébként a 2002-2010 közti szocialista kormányok alatt építette fel diplomata-karrierjét. 2020-ban felfüggesztett börtönbüntetést kapott, ami a pedofília büntetőjogi szabályozásának szigorításához vezetett.

(Mandiner / Kiemelt kép: MTI/Kovács Tamás)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!