Pesti Srácok

Fantasztikus "pénzügyi szakembert" igazolt a Tisza | Magyar Péter fellélegezhet

Fantasztikus "pénzügyi szakembert" igazolt a Tisza | Magyar Péter fellélegezhet

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) egykori elnöke nemcsak a sport iránti elkötelezettségét, hanem a pénzügyi érzékét is megcsillogtatta: összesen 125 millió forintot emelt ki a MOB kasszájából, miközben ügyesen juttatta magát és csapatát egyre jobban fizető pozíciókhoz. A trükközés és végül meghozta a gyümölcsüket: a bukott Kulcsár végül Magyar Péter csapatában folytatja pályafutását - látható a Tények.hu weboldalán.

Amíg a korábbi vezetők, mint Gyulay Zsolt vagy Schmitt Pál, önkéntes alapon végezték el a munkájukat, addig Kulcsár nemcsak hogy évről évre megduplázta a fizetését, de a napidíjakból is sikerült közel 9 millió forintot kiszednie. Mindezt természetesen olyan trükkökkel, hogy még a legélesebb szemek sem vették észre, hogy a sportolók helyett ő maga lett a legnagyobb nyertes. Ahelyett, hogy a nyereséges bukását követően csöndben elvonult volna egy távoli szigetre, Kulcsár ismét a hazai közéletben próbál szerencsét. A Tisza Párt kongresszusán már azt nyilatkozta, hogy szeretné újra a magyar sportot képviselni.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.