Pesti Srácok

Már külföldön is keresik a magyar keresztapát, Radnai Lászlót

Már külföldön is keresik a magyar keresztapát, Radnai Lászlót

Külföldre szökhetett az egykori magyar keresztapa, Radnai László, hiszen már az európai és a nemzetközi elfogatóparancsot is kiadták ellene – értesült a Magyar Nemzet. A Portik-ügyek koronatanúja ellen, a hírhedt kecskeméti maffiaper elitéltjéről tegnap írtuk meg, hogy körözést adott ki ellene a rendőrség, mivel nem kezdte meg három éves börtönbüntetését.

Radnait tegnap a Fővárosi Törvényszék Büntetés-végrehajtási csoportja befolyással üzérkedés miatt kapott 3 éves jogerős büntetése letöltése miatt kerestetett, elfogató paranccsal – jelent meg a police.hu oldalon. Mint írták, január 5-én küldték ki neki a "börtönbehívót" azzal, hogy január 15-én kell megjelennie a 3 éves szabadságvesztés büntetése letöltésére, ám nem jelent meg, a rendőrök a lakcímén sem találták.

Az egykori keresztapának köszönhető, hogy részben a vallomásai alapján indult eljárás több leszámolásos gyilkosság miatt azóta elítélt Portik Tamás ellen. A kecskeméti maffiaperben tizenkét és fél évre ítélt “Faterról” tudni kell, hogy 2012 júliusában büntetés-félbeszakítással szabadult a szegedi Csillag Börtönből, az akkori magyarázatok szerint egészségi okokból. A Magyar Nemzet szerint azonban szabadulását megelőzően beszámolt a kilencvenes évek leszámolás-sorozatáról, Prisztás József, Domák Ferenc és Seres Zoltán lelövéséről, a Radics-család kivégzéséről, valamint a Fenyő-gyilkosságról és az Aranykéz utcai robbantásról.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.