Pesti Srácok

Mégsem kap kinevezést a Fővárosi Közgyűlésen a Tisza párt "LMBTQ-aktivistája"

Mégsem kap kinevezést a Fővárosi Közgyűlésen a Tisza párt "LMBTQ-aktivistája"

A Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén a legnagyobb vita abból alakult ki, hogy a Tisza Párt javasolta Bódis Kriszta kinevezését a Fővárosi Szociális Közalapítvány kuratóriumába. A Fidesz azonban ellenezte ezt, mivel szerintük Bódis Soros-ügynök és LMBTQ-aktivista. Este hat órára kiderült, hogy végül nem kerül sor a kinevezésére.

Egy váratlan fideszes hozzászólásból derült ki, hogy Karácsony Gergely visszavonta az erre vonatkozó javaslatot. A főpolgármester nem adott részletes indoklást, csupán annyit mondott, hogy nem Bódis Kriszta miatt döntött így, hanem további egyeztetésre van szükség.

A Fővárosi Szociális Közalapítvány kuratóriumába eredetileg öt főt terveztek kinevezni:

  • 1. Misetics Bálint – elnök
  • 2. Dr. Farkas Zsombor – kuratóriumi tag
  • 3. Kártyás Irén – kuratóriumi tag
  • 4. Rézműves Szilvia – kuratóriumi tag
  • 5. Zubek Adrienn – kuratóriumi tag

PestiSracok facebook image

Karácsony egy módosító javaslatot is benyújtott, amely szerint Bódis Kriszta és Incze Zsuzsa is csatlakozhattak volna a testülethez, de végül ezt a módosítást visszavonta.

A közgyűlés az eredeti napirendi ponttal folytatta a munkát. Gulyás Gergely fideszes politikus ismét rákérdezett, hogy ha nem Bódis Krisztával van probléma, akkor kivel. Karácsony ismételten csak annyit válaszolt, hogy további egyeztetések szükségesek a kuratórium összetételéről.

A kiosztott javaslatban mindössze annyi szerepelt, hogy „az előterjesztés határozati javaslatának 11. pontja elmarad”, amely a Szociális Közalapítvány ügyére vonatkozott. A felügyelőbizottság tagjairól is döntöttek volna, de ott nem szerepeltek konkrét nevek.

Fotó: MTI/Purger Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!