Pesti Srácok

Egy mintademokráciában nincs szükség választásokra

Egy mintademokráciában nincs szükség választásokra

Ukrajna annyira mintademokrácia, hogy az elnöki tanácsadó szerint akkor sincs szükség választásokra, hogyha sor kerül a tűzszünetre. Mi aztán tényleg elismerjük Kijev minden jogállami értékét, de ennél a pontnál akaratlanul is felmerül bennünk, hogy Zelenszkijnek lassan tényleg csak dinasztiát kellene alapítania ahhoz, hogy utolérjék Észak-Koreát.

Ukrajna fenntartja a hadiállapotot és nem tart elnökválasztást akkor sem, ha tűzszünet jön létre Oroszországgal – mondta Mihail Podoljak, Vlagyimir Zelenszkij ukrán államfő tanácsadója pénteken a la Repubblica című olasz lapnak. Ízlelgessük egy kicsit ezt a kijelentést. Ugyebár a háború kitörése óta arról szól a mainstream, hogy azért kell Ukrajnát támogatnunk minden erőnkkel, sőt azon is felül, mert ők védelmezik a "nyugati értékrendet, a demokráciát, a jogállamot" szemben a gonosz orosz diktatúrával.

Nos, tekintve, hogy a németek mindent megtesznek azért, hogy betiltsák az egyik legerősebb pártot, hogy a románok éppen kizárják a legnépszerűbb jelöltet az elnökválasztásból, jól láthatjuk, hogy mik is ezek a nyugati értékek. Valóban, Ukrajna kiválóan képviseli ezeket, hiszen semmi szükség nincs a demokráciára, addig, amíg olyan van hatalmon, akivel Brüsszel és a Black Rock elégedett.

Miért is tartanának választásokat? Miért is kérdeznék meg a választókat arról, hogy hatalmon akarnak-e tartani egy humoristát, aki a fegyverre adott pénzből egyiptomi nyaralókat épít magának? Az túlságosan elmaradott lenne, hiszen ki van jelölve valaki, aki maga is kijelentette, hogy az "ő megbízása" (igen, konkrétan így fogalmazott) nem az ukránok képviseletéről szól, hanem arról, hogy az ország a NATO tagja legyen. Őt leváltani, akár választás útján biztosan nagyon gonosz dolog lenne. Egyenesen putyinista!

PestiSracok facebook image

Kell még valamit mondanunk Ildikó, vagy kiegyezhetünk egy diktatúrában a szomszédban?

Fotó: MTI/AP/Alex Babenko

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!